Szukam programu do oczyszczenia pamięci fizycznej


(1337xeuron) #1

Cześć, szukam programu który ogarnie pamięć fizyczną w moim komputerze a wygląda to tak http://scr.hu/1orm/p5i19 i troche muli przy innych grach np procesor po 4-10 a to jest po 60 caly czas bez przegladarki macie jakies pomysly na jakis program? Proszę o pomoc *-* Coś takiego jak to http://katalogi.pl/uploads/old/9/images2005/20050128133208.JPG tylko że windows 7 32 bity :frowning:


(Mjanik9) #2

Polecam Wise Care 365.


(Bogdan_G) #3

Na początku ustaw rozmiar stronicowania na sztywno. To zapobiega fragmentacji pagefile.sys i system lepiej radzi sobie z przyznawaniem pamięci. Gdy masz 2GB RAMu, to śmiało możesz ustawić rozmiar minimalny stronicowania 4000MB i dokładnie tak samo rozmiar maksymalny stronicowania 4000MB. Potem kliknij ustaw, OK, i restart.

Podejrzanych tweaków i programów często uszkadzających rejestr, nie używaj. Bardzo dobry program do higieny komputera i zarazem do czyszczenia pamięci nienaruszając systemowych przydziałów, to JetClean. Lepszy, niż ccleaner. Podczas instalacji kliknij w DECLINE, to będziesz mieć tylko czyściciela. Na ustawieniach producenta jest bezpieczny. Pod podanymi programami powyżej, poczytaj opinie.

Windows bardzo dobrze gospodarzy pamięcią, a szybszy ma dostęp do pliku stronicowania, gdy ustawiony na sztywno.

W przypadku ustawienia w opcjach wydajności, na najwyższą wydajność, często się traci, gdyż system dokłada przydziały pamięci pod uruchomione procesy. Gdy nie ogranicza się funkcyjność systemu pod określone działanie, czyli tylko gry, to można się obejść bez wielu usług i procesów. Gdy Ci chodzi 60 procesów, to najlepsze jest ustawienia w opcjach wydajności - Niech system windows wybierze optymalne ustawienia. W wielu przypadkach, gry lepiej chodzą na optymalnych ustawieniach.


(1337xeuron) #4

Bogadn rozumiem a gdy mam 1gb ramu to na ile ustawic strocinowanie? ;] Mam takie cos http://scr.hu/1orm/e5iun


(Bogdan_G) #5

Stronicowanie rozmiar minimalny możesz ustawić - zalecana dwukrotna wielkość RAMu, więc 2048MB i dokładnie 2000MB rozmiar maksymalny, potem ustaw, OK, i restart.

Gdyby jeszcze było mało, bo win7, to nie XP, to możesz ustawić na sztywno trzykrotny rozmiar stronicowania. Będzie dobrze.


(1337xeuron) #6

Gdzie sie ustawia na szytnwo trzykrotny rozmiar strociowania bo tam wpisalem w tym 1 i w tym 2gim 2000 bo 2048 nie wchodzilo 1 xd


(Bogdan_G) #7

Niech będzie i okrągła liczba, jestem do zgody, byle było tak:

http://prntscr.com/2qr1qw U mnie jest 1024 na sztywno, ale wpisać można więcej.


(1337xeuron) #8

Okej a cos takiego ma to ma byc? 


(Bogdan_G) #9

Tak, 2000MB stronicowania, to optymalna wielkość dla 1GB RAMu i do obsługi win7 32bit. Właściwie, to XP chodziłby super. Według mnie, to powinieneś kupić dwie jednakowe kości ramu, po 1GB każda, żeby chodziło w dualu, co ze stronicowaniem pozwoliłoby na lepsze działanie systemu. Do grania, to też trochę mało, więc dwie kości po 2GB pozwoliłyby pograć, z czego system i tak wykorzystałby trochę ponad 3 GB.


(1337xeuron) #10

No ok a ile takie cos kosztuje czyx to pasuje do kompow wszystkich?


(Bogdan_G) #11

Wszystko zależy, jaki masz RAM, czy np DDR2 i jaka szyna pamięci. Pamięć w dualu 2x1GB, czyli dwa razy po 1GB (800), to kupi w sklepie już za 88zł corsair. Z używanymi, to trafić można różnie. Załóż Tu temat w w dziale giełda.


(1337xeuron) #12

ok  thx za pomoc