Szukam programu do odblokowania zabezpieczonych PDF'ów

Może znacie jakiś program, który odblokowuje zabezpieczone pdf’y? Muszę części tekstu przełożyć do worda.

Chciałem wydrukować i aparatem Ocr odczytać tekst ale PDF jest zabezpieczony i nie można drukować ABBY Fine Rader 10 nie dał sobie rady.

  1. Nie ma takiego programu i chyba raczej nie będzie. Jeśli pliki PDF są szyfrowane (np. przy pomocy AES’a) to jedyne co zostaje to brute force, ale to może i latami trwać jeśli hasło jest skomplikowane.

Ale ty komplikujesz sobie życie. W FineReaderze jest taki mały programik, który się nazywa ScreenReader czy jakoś tak. Otwierasz PDFa, zaznaczasz obszar na ekranie i następuje rozpoznawanie tekstu (bez zbędnego drukowania). Dodatkowo możesz zrobić zrzut ekranu, a później z menu Plik wybrać OCR z pliku. Nie wiem czy tak się to nazywa, ale wiem, że gdzieś to tam jest.

AABBYY PDF Transformer ? (oczywiście jest jeszcze kwestia poziomu zabezpieczeń pliku wyjściowego…)

Witam.

PDF Password Remover 3.0 i jeszcze najlepiej w wersji portable radzi sobie ze wszystkimi pdfami zabezpieczonymi. Sprawdzony bo często go używam :slight_smile:

Pozdrawiam

Zgadza się, podany przez Mirmika programik jest chyba najlepszym tego typu rozwiązaniem, równiez miałem z nim styczność i nie spotkałem pdfa, któremu nie usunałby hasła :stuck_out_tongue:

no i nie dał rady z moimi pdf’ami…