Szukam programu do odinstalowania windowsa98

Czy jest taki prograam którym mogę odinstalować windowsa98 bez utraty innych danych na dysku?

Dzięki! !!

Z poziomu dosa pousuwaj katalogi i pliki windowsa

Paragon Partition Manager

Partition Magic

A najlepiej dane przekopiuj do drugiej partycji o ile ja masz i wtedy mozesz kasowac Windows. A jak masz jedna partycje to uzyj powyzszych programow. Mimo tego zalecane jest zrobienie kopii najwazniejeszych dokumentow lub plikow na nosniku CD.

Nie znam deinstalatora dla systemu :slight_smile:

Możesz go po prostu wykasować :slight_smile: pozostawiając pozostałe dane :slight_smile:

:okulary:

EKHM :shock:

Ciekawi mnie bardzo jak chcesz usunąc tymi programami OS :roll: :roll: :roll:

Chodzi mi o taki program który usunie sam system,a zostawi nawet pliki programów,aby potem chodziły te programy, wszelkie kodeki i inne…

fiesta

Hehe faktycznie zle to ujalem. Podalem te programy do utworzenia dodatkowej partycji (jesli ma jedna) celem przeniesienia danych na inna. I pozniej format C:\ :wink:

Takie rzeczy to tylko w ERZE 8)

A jak z dosu kasować foldery czy pliki??

Wiem,że jest polecenie DIR,ale co dalej?

Co to jest OS??

Tak tak, ciekawe jakbyś jeździł autem nie mając paliwa :hahaha:

Do czego Ci programy,nie mając systemu :slight_smile:

A tak poza tym myślę, że sobie jaja robisz, więc jeśli dalej tak będziesz ciągnął wątek, to zapewne zostanie zamknięty :evil:

:okulary:

OS, polecenia DOS.

Odpowiedzi na inne pytania w rodzaju “co to jest komputer” znajdziesz w http://www.google.pl/

Jechał bym z górki:p a na dole była by stacja bęzynowa…

JAja??

Stary! !!

poprostu wyskakują mi błędy windowsa…

Chciałem usunąć windowsa i zainstalować go ponownie…

Instalowałem już na tego co mam ale to nic nie dało…

poprostu mam problem…A nie ochotę na jaja! !!

Zgłoś się do Lazikara lub Liska, celem wyjaśnienia tej sytuacji.

Jeżeli chcesz zainstalować Win XP zamiast tego 98 ustaw w biosie butowanie z CD potem wejdź w dosie w instalatora windows i instaluj i puźniej masz że albo formaty albo pozostaw pliki na dysku. Instalujesz windowsa wchodzisz do pulpitu wszystkie dane na dysku zostały tylko musisz porobić skróty jak chcesz mieć tak jak wtedy na pulpicie.

Skoro robiłeś już reinstalacja i nic to nie pomogło , czyli wine za błędy ponoszą jakieś programy , lub sprzęt (dysk lub pamięć) , usówając samego windowsa i ponownie go instalując i tak niektóre programy przestana działać nawet jak przeniesiesz je na inną partycje , część programów podczas instalacji “integruje” sie z powłoką systemu, proponuje defragmętacje dysku na początek , sprawdzenie go na błędy(bad sektory) i przetestowanie pamięci (programem memtest) jeżeli nadal będą wystepowac błędy to nie pozostaje nic jak tylko format i instalacja systemu na nowo.