Szukam programu do przywracania danych z dysku


(Kar48) #1

Witam. Szukam darmowego programu do przywracania danych z uszkodzonego dysku twardego. Znalazłem kilka takich programów lecz wszystkie były Trial i mozna na nich było tylko podglądać dane a nie kopiować ich na Nieuszkodzone partycje;/...A więc czy zna ktos darmowy program który pomoże mi skopiować te dane z uszkodzonego dysku??? :wink:


(ahonen97) #2

O ten programy chodzi http://www.cdrinfo.pl/downloads/dyski-t ... nie-danych wybierz sobie


(CrockeR!) #3

Recuva 1.38.504 http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog ... 13044.html

ja tego polecam, dlaczego?

  • za darmo,

  • po polsku,

  • dobrze radzi sobie z odzyskiwaniem,

  • działa pod winda xp/vista/7


(scripter1) #4

Tylko nie instaluj go na dysku z którego coś chcesz odzyskać - zrobił tak jeden zawodowy informatyk #-oi po tym to już nawet firma profesjonalnie zajmująca się odzyskiem danych nic nie mogła odzyskać (nie wiem jakim cudem gościu nie wyleciał za to z roboty :shock: ).


(Jasiek.w) #5

Jest darmowy Acronis dla posiadaczy dysków firmy Western Digital - można ściągnąć go ze strony producenta dysków - program sprawdza przy uruchomieniu czy jest podpięty dysk WD. Nazwa pliku - Western_Digital_ACRONIS_tih_s_e.exe. scripter1To jest wersja intalacyjna tylko dla dysków WD!


(scripter1) #6

Jasiek.w , to chyba jakaś specjalna wersja bo ten program sam w sobie to jest nie tylko do dysków WD ale jest płatny (zresztą jest kilka programów firmy Acronis nie tylko do odzyskiwania).


(Gryf00n) #7

pierwsza zasada przy uszkodzonym twardzielu to wykonać mirror z którego dopiero należy podjąć próby odzyskania danych

narzędzia za free są ogólnodostępne w dystro Linuksa nawet Live CD

info


(Kar48) #8

Większośc tych programów które podaliście jest do odzyskiwania usuniętych danych a nie z uszkodzonych partycji. Lecz ściągnąłem kilka programów z tych które podaliscie...zaraz sprawdzę czy da sie cos zrobić :wink::):slight_smile:

-- Dodane 06.08.2010 (Pt) 13:43 --

Powiem jescze raz :wink:. Potrzbny mi DARMOWY :wink: program do usuwania danych z uszkodzonych partycji tysków. JA osobiście znalazlem sporo takich programów, ale nietkóre nie odzyskują danych, a inne są za GRUBE PIENIĄDZE ;/


(roobal) #9

Sprawdź TestDisk.

Pozdrawiam!


(Kar48) #10

Ok juz sprawdzam ;p

-- Dodane 07.08.2010 (So) 21:50 --

No i du** Ten program nawet nie wykruwa tego uszkodzonego dysku ;/ inne programy chociaz go wykrywaly ;p Jakies inne sugestie???

-- Dodane 07.08.2010 (So) 22:24 --

Powie mi ktos jak obsłózyc ten program TestDisc??? Bo ja go wogule nie czaje...może sie ktoś zlituje i powie mi krok po kroku jak go obsłużyć? :wink: plissssss


(Gryf00n) #11

tutaj

klick


(roobal) #12

Ano, ten pan z tego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=NqlDIPl7NY0 :wink:

Pozdrawiam!