[szukam] programu do tworzenia innej sieci wirtualnej

Witam Wszystkich.

Szukam programu ktory pwzwoli mi na wirualne stworzenie sieci lan. Ale dokladniej chodzi mi o to zebym sam mogl dodawac komputery drukarki i inne urzadzenia peryferyjne.

Sam administrowac prace tych komputerow zlecac im konkretne zadania do wykonania. innmi slowy Chce stowrzyc wirtualna siec na zasadzie jakiej przykladowej firmy.

Wiec czy istnieje taki program ktory pozwala na stowrzenia takiej sieci ???

Bardzo prosze o link lub zapraszam na moje gg 9416107 osoby ktore wykazalby chec pomocy mi.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Maciek

Co to znaczy? O co Ci chodzi?

Jeśli chcesz sobie stworzyć wirtualną sieć lan użyj programu VirtualBoxa, a w nim uruchom kilka wirtualnych maszyn spiętych w sieć.

Chodzi czy jest program ktory pozwoli na stowrzenie wirtualnej firmy z komputerami. Tzn ze dodaje stacje robocze, jest serwer z ktorego zarzadam stacjami roboczymi,tworze konta uzytkownikow nadaje im prawda itp

No to darmowy VirtualBoxa wystarczy na początek.

Tutaj masz linki do dokumentacji.

https://www.virtualbox.org/wiki/End-user_documentation.

Po zainstalowaniu programu musisz utworzyć tyle maszyn wirtualnych ile chcesz mieć komputerów w sieci (np. jeden serwer i dwie stacje robocze).

Na każdej z wirtualnych maszyn instalujesz system operacyjny (np. Windows albo Linux) i kartę sieciową itp.

VirtualBox juz korzystalem kumam o co chodzi.

Ale to nie jest to czego szukam.