Szukam programu do ustawiania pliku wymiany

Witam.

Nie znacie może programu, który by ustawiał pozycję pliku wymiany na dysku?

Bo np. defragmentator pokazuje mi że mój plik wymiany znajduje się na końcu dysku.

Czy jest jakiś program co by mi go ustawił na początku dysku? Zaraz za sektorem rozruchu (MBR)?

Za wszelką pomoc wielkie dzięki! :wink:

PageDefrag

Na pewno ustawia na początku dysku?

Odpaliłem go i guzik, mało tego, że nie ustawił mi na początku to jeszcze mi rozproszył po dysku w 5 miejscach :o

Gdybyś zechciał napisać, dlaczego zależy Ci na tym, aby plik stronicowania był akurat na początku dysku. Tak mnie to zaciekawiło.

Ad rem. Ja mam utworzoną osobną partycję nieco ponad dwukrotnie większą w stosunku do ilości fizycznej pamięci. System ma nakazane aby właśnie na niej zapisywać plik wymiany. Oczywiście ja nic tam innego nie umieszczam.Ta partycja jest na tym samym fizycznym dysku co systemowa i bezpośrednio za nią. Świetnie się sprawdza.

P.S. Na taki wyspecjalizowany program nigdy nie natrafiłem.

Ponieważ na początku dysku jest najlepsza prędkość odczytu danych bo głowica ma do pokonania o wiele krótszą drogę niż na końcu dysku. :slight_smile:

A drugi powód to taki że mam tylko 512MB ramu, co dla niektórych programów czy gier już nie wystarcza…

No tak. W przypadku gier karta graficzna też wtrąca swoje 3 grosze. Ale rozważ, że filozofia programersów z Redmont była dotąd taka, żeby z pamięci usuwać w pierwszej kolejności to, co nie jest akurat używane. Stąd operacje zapis-odczyt w pliku pagefile.sys są o wiele rzadsze niż komunikacja z innymi składnikami systemu. Dlatego plik stronicowania został trochę olany i wyrzucony do najwolniejszej części dysku. Druga korzyść to oczywiście zmniejszenie fragmentacji. Dlatego zastanawiam się, czy umieszczenie pagefile.sys zaraz za MBR a przed resztą systemu dałoby efekt jakiego oczekujesz.

Sam niewiele gram, ale moi znajomi twierdzą, że granie z wirtualnych napędów na twardzielu rozwiązało im sporo kłopotów.

Pozdrawiam.

Dokładniej, o jakich napędach wirtualnych mówisz?