Szukam programu ,Który Obniży obroty wiatraków

Siemka! mam taki problem że gdy włączam komputer wiatraki chodzą cicho po minucie zaczynają wyć tzn mają za duże obroty moja płyta główna To ECS K7VTA v5 Prosze tylko o programy.

danielho

SpeedFan 4.31

Pozdrawiam

speed fanem nie umię obniżać dałbys jakąś instrukcję?

Może po prostu wiatraki wiedzą lepiej i wyją, bo bo jest im za gorąco? Sprawdź, czy komputer Ci się nie przegrzewa, a jeśli tak to go odkurz, wyczyść i przesmaruj ewentualnie procka. Może przydałby się dodatkowy wentyl(e) w obudowie.:mrgreen:

Nie przegrzewa się sprawdzałęm 40 stopni jest w komputerze a kompa czyściłem przedwczoraj wiatrak wymeniałęm tydzień temu potrzebny mi program który obniży obroty.

SpeedFan nie ma na liście Twojej płyty ;/

Jeżeli nie masz programu od producenta płyty

to pozostaje Ci kupno “ręcznych” regulatorów. :wink: :expressionless:

http://www.almico.com/forummotherboards.php?man=261

danielho

sfyj9.th.jpg

Możesz zainstalować i zaobserwować jak SpeedFan czyta płytę, wydaje się, że powinien wszystkie parametry własciwie zinterpretować…

Gdybyś sie zdecydował to tutaj masz pomoc w konfiguracji. Swoją drogą, skoro temperatury masz własciwe, to co chcesz zmieniać ?

Pozdrawiam… do Siego !!

Speedfan jak zwykle wymiata. Ale nie ma po co zmniejszać obrotów bo Ci się komp przegrzeje. Po prostu przeczyść wiatraka, albo kup nowy. Najlepiej jakiegoś miedziowego.