Szukam programu ,Który Obniży obroty wiatraków

(Cze$io) #1

Siemka! mam taki problem że gdy włączam komputer wiatraki chodzą cicho po minucie zaczynają wyć tzn mają za duże obroty moja płyta główna To ECS K7VTA v5 Prosze tylko o programy.

(Agatonster) #2

danielho

SpeedFan 4.31

Pozdrawiam

(Cze$io) #3

speed fanem nie umię obniżać dałbys jakąś instrukcję?

(Gugu007) #4

Może po prostu wiatraki wiedzą lepiej i wyją, bo bo jest im za gorąco? Sprawdź, czy komputer Ci się nie przegrzewa, a jeśli tak to go odkurz, wyczyść i przesmaruj ewentualnie procka. Może przydałby się dodatkowy wentyl(e) w obudowie.:mrgreen:

(Cze$io) #5

Nie przegrzewa się sprawdzałęm 40 stopni jest w komputerze a kompa czyściłem przedwczoraj wiatrak wymeniałęm tydzień temu potrzebny mi program który obniży obroty.

(Gina Gina) #6

SpeedFan nie ma na liście Twojej płyty ;/

Jeżeli nie masz programu od producenta płyty

to pozostaje Ci kupno "ręcznych" regulatorów. :wink: :expressionless:

http://www.almico.com/forummotherboards.php?man=261

(Agatonster) #7

danielho

sfyj9.th.jpg

Możesz zainstalować i zaobserwować jak SpeedFan czyta płytę, wydaje się, że powinien wszystkie parametry własciwie zinterpretować...

Gdybyś sie zdecydował to tutaj masz pomoc w konfiguracji. Swoją drogą, skoro temperatury masz własciwe, to co chcesz zmieniać ?

Pozdrawiam... do Siego !!

(Wojdano) #8

Speedfan jak zwykle wymiata. Ale nie ma po co zmniejszać obrotów bo Ci się komp przegrzeje. Po prostu przeczyść wiatraka, albo kup nowy. Najlepiej jakiegoś miedziowego.