Szukam progsa do szyfrowania partycji

mam klika softow do szyfrowania partycji ale zadne nie spelnia moich wymogow. mam z KSE najnowszy nr disc password protection ale jak zabezpiecze partycje to pracujac na jednym koncie w domu ktos moze mi odinstalowac soft i partycja jest dostepna. podnie z true cryptem. tworze pliczek na pratycji ale ten pliczek moze mi kazdy skasowac. czy znacie jakies progrma ktory zaszyfruje mi partycje ale pracuja na koncie admina nikt nie bedzie mogl mi odinstalowac programu zanim nie poda hasla?

dzieki

ale w TrueCrypt możesz nie tylko szyfrować plikopartycje, ale również rzeczywiste partycje.

no ale z drugiej strony, ktoś, będąc administratorem, może odinstalować TrueCrypta, i do póki go nie zainstalujesz ponownie, nie będziesz miał dostępu do zaszyfrowanej partycji.

równie dobrze administrator może sformatować, to miejsce na dysku, gdzie znajduje się zaszyfrowana truecryptem partycja.

albo nawet ostatecznie wystartować komputer z płyty i również sformatować zaszyfrowane miejsce.

nie wiem czy znajdziesz skuteczną metodę :slight_smile:

Ja podłącze się z małym laickim pytankiem (czysto hipotetycznym).

W przypadku, gdy formatuje się partycję zaszyfrowaną np. TrueCryptem automatycznie usuwane są na niej wszystkie dane. Czy odzyskując te dane (specjalistycznymi programami), dane po odzysku będą zaszyfrowane (i w dalszym ciągu dla niepowołanych osób nieprzydatne) czy też będą ujawnione?

oczywiście dane na całej partycji są nagrane jako zaszyfrowane i odzyskanie ich bez deszyfracji jest niemożliwe.