Szukam sprawdzonego źródła linuxa mandriva


(Mysql2) #1

Witam. Szukam jakiegoś sprawdzonego źródła, z którego ktoś z was zassał linuxa i bezproblemowo go zainstalował. Najlepiej wersja na DVD


(Mail) #2

:google:

linux+mandriva+dvd


(Raven80) #3

Proszę bardzo link do Mandrivy Free w wersji DVD :

ftp://mandrake.mirrors.pair.com/Mandrak ... 007.0/DVD/


(Mysql2) #4

A czy ktoś może widział obraz płyty na szybszym serwerze b oten jest strasznie wolny i przerywa pobieraie pliku przy kilkunastu % ???


(Raven80) #5

Tu masz kilka linków sprawdż który bedzie miał szybki transfer :

http://www.mandriva.com/en/download/free

Możesz sobie wziąść http bo ftp mają czasai ograniczony transfer a z poziomu www powinno isc sciaganie max łaczem choc też nie zawsze


(Mysql2) #6

z tego źródła kiedyś już ściągałem. zassałem całość i nie umiałem zainstalować. Po rozpakowaniu były 2 katalogi z wersą 32 i 64 bitową i 2 dokumentacje.


(Raven80) #7

A wypaliłeś obraz na płytę i ustawiłeś botowanie na CD-ROM ??.

Innych źródeł nie ma wszystkie tak wyglądają obrazy Mandrivy (w wersji power pack masz już jeden katalog albo 32 albo 64 ze względu na ilość pakietów )

Po ustawieniu bootowania płytka sama wystartuje, dajesz jak będzie obraz Mandrivy opcje F2 -zmiana jezyka ustawiasz na Polski potem F3 ustawiasz rozdzielczosc i dajesz 1 z gory czyli instalację.

BTW tego sie nierozpakowuje tylko nagrywa na płytę to są obrazy *.iso


(Mysql2) #8

tak. mam włączone botowanie z napędu. pliki ściągnąłem w formacie rar i musiałem rozpakować.


(Raven80) #9

Tego nie rozpakowujesz i nie są formatu *.rar tylko *.iso to się nagrywa na płytę jak masz nero to 2 x klikając na płytę otwiera Ci się okno do nagrywania i wciskasz nagraj !!