Szukam systemu operacyjnego o błyskawicznym starcie!

szukam systemu operacyjnego który będzie uruchamiał się błyskawicznie!

Liczy się każda sekunda!

Mój winxp ładuje się w 20 sekund z pełnym oprogramowaniem! szukam czegoś szybszego!

DOS

Kiedyś bawiłem sietrocheGentoo i bez iksów wstawał mi w około 5-7 s.

6-7 sekund to ja xp załaduje jak jestem świeżo po formacie!! co sadzisz o BeOS? słyszałem że w 1 sekunde potrafi się załadowac!! :open_mouth:

Chciałbym to zobaczyć. Pozatym, pisze sie świe Ż o

Nic. Na oczy go nei widziałem

a prosze 8)

bootvis.jpg

Złączono Posta : 05.09.2006 (Wto) 13:00

dodam że mój PC to Celeron D 2,53GHz, Asus P5RD2-VM, Goodram 512DDR2 na 667Hz, Samsung Sata2 80GB.

Skoro słyszałeś,to sam spróbuj…Ładowanie każdego systemu można znacząco przyspieszyć.BeOS i Solaris do takich również należą,problemem będą sterowniki,bo niewiele sprzętu je obsługuje.

DOS jest chyba tu liderem,więc powodzenia…Jeśli chodzi o szybkość pracy,to bezkonkurencyjne są systemy z rodziny BSD.

Jest jeszcze cała masa różnych egzotycznych systemów,o których mało co kto słyszał i jeszcze mniej potrafi je obsługiwać.

semigb większych screenów nie masz :?

jaką wersje BSD proponujesz?

FreeBSD,niestety instalacja i konfiguracja dla początkującego może być odstraszająca,więc proponuję PS-BSD lub DesktopBSD.To właściwie takie graficzne nakładki na Free…Po pierwszym restarcie masz działający system.

I nie licz na błyskawiczny start…

no to widze że pozostane przy XP

Linuxy się ładują długo więc na to nie licz… z reguły oprogramowanie OpenSource jest troche mułowate - jak OpenOffice.

semigb , a czy start Xpka kręciłeś BootVis’em i czy wyczyściłes prefetch ?

kosior6, po pierwsze to jest odchudzony system już na płycie (za pomocą “nLite”)

Po drugie optymalizacja w rejestrze i Defragmentacja PerfectDisk 7.0

Po trzecie optymalizacja bootvis-em

Tak!! po to by utworzyły się na nowo (zoptymalizowany)

semigb , no to chyba już bardziej się zooptymalizować startunie da w linuksy się nie pchaj bo fakt bez X’ów odpalają się szybko, ale z x’sami trochę dłużej.

A poztym 20 sekund na XPka to i tak bardzo szybko ;]

A i jeszcze jakiego masz kompa(konfig).

:spoko:

mój PC to Celeron D 2,53GHz, Asus P5RD2-VM, Goodram 512DDR2 na 667Hz, Samsung Sata2 80GB