Szukam tanich,czarnych głosników 2.0

mają mi slużyc do codziennego korzystania z kompa,nie muszą jakos nadzwyczajnie odtwarzacz muzyki.

zastanawiam sie nad tymi

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Logitech/Black_Label/Logitech_OEM_S100_Black/pelny,id,16452/

co myślicie?

Skoro CI takie starczą to takie kup. Sama firma jest dobra. Wykonanie również. Bo wiadomo jesli interesuje Cie cos większego to nie zaspokoi to Twoich potrzeb :slight_smile: Nie lepiej kupic zestaw chociazby 2.1 ?

Dokładnie. Tak jak WSZtm mówi. Kup z soobwoferem. Bez niego nie ma dźwięku :smiley:

http://allegro.pl/item178453878_logitec … nowe_.html

http://allegro.pl/item177358029_creativ … er_pc.html

No… jak meason napisał… Linki… to do tych pierwszych logitechów dodasz tylko parę groszy a napewno ucho ucieszą… więcej niż te Twoje bez subka :)… Praktycznie kilka groszy różnicy :slight_smile: Creativow nie musisz kupować… Logitechy te co podał meason Ci starczą.

tyle ze ja nie mam miejsca na biurku na ten subwoofer:( troche on zajmuje, a na podłodze to chyba nie powinien stac.

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 15:19

czytalem ze te glosniki bardzo buczą-to prawda??

Jak nie na podłodze to gdzie ? Obojętnie gdzie go postawisz nawet za oknem to nie ma to znaczenia. Sub właśnie powinien stac na podlodze. Poza tym naprawde on tyle zajmuje :shock: ? Jesteś chyba bardzo problematyczny :P… Pytasz to my Ci radzimy co się bardziej opłaca.

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 15:21

To są takie głośniki tak jak te Twoje satelity + sub. Jak weźmiesz na max to bucza WSZYSTKIE. Chyba ze masz porządny wzmacniacz rzedu 25 tysięcy złotych i głośniki magnaty za ok 4,5 Tysiąca 2 kolumny. W takim " podwórkowym " sprzecie… jakim są te głośniki to nie ma sie nad czym zastanawiać Nie są to głosniki na dyskoteke Napisałeś sam że tylko do zwykłego słuchania muzyki i grania na kompie.

A nawet frontem do ściany :slight_smile: Ucho ludzkie nie rozpaznaje kierunku z którego biegną dźwięki niskotonowe w odróżnienu od wysokotonowych. Stąd chyba wzieło się powiedzenie, że: “dzwony dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele.” :slight_smile:

W sumie… w subwooferach nie liczy sie… front… ( zazwyczaj tu gdzie znajduje sie gril głośnika ) tylko liczy się wylot ze skrzyni. Ponieważ… to co usłyszymy z " grilla " to tylko twardy dźwięk a z wylotu basowego ( bass reflex ) usłyszymy miękki bas. Dlatego niech sub stoi gdzieś w drugim rogu przy ścianie jak Ty siedzisz. Dadatkowo gruby dźwięk będzie szedł po ścianie i będzie 2 razy mocniejszy przy wyjściu jak i przy końcu pokoju niż tak jakby stał obok Ciebie.

ok,dzieki chlopaki za pomoc.kupie te z subwooferem.

subwofer powinien leżeć pod biurkiem wtedy jest głębszy bass …

Trzeba na fizykę chodzić :wink:

masz *** opis-“może to jej urok…”,jakże trafny! !!

/// proszę uważać na słowa - następnym razem będzie ostrzeżenie.

squeet

ale z ta fizyką przesadziłeś,mnie nie uczyli o ustawianiu subwoofera ;p

A tak o falach (interferencje itp.) to lekcji nie było (2 gim.) ??? :slight_smile: Gdy subwoofer stoi pod biurkiem robi sie “pudło rezonansowe” Dźwięk odbija się od ścianek biurka i powstaje lepszy nieco głośniejszy i głębszy bas :wink:

Tłumaczy to dlaczego tuby basowe mają duże skrzynie czy walce :wink:

Dziękuję za uwagę.

Nawet jeśli było to tak raczej teoretycznie, a tu to jest raczej o praktycznym wykorzystaniu pewnych zjawisk fizycznych. Niby to samo, a nie całkiem to samo. Podobnie można by np. mówić o dwójkowym systemie liczenia na lekcjach matematyki i jaki to ma związek z komputerami jest już całkiem inną bajką. :slight_smile:

Jeśli zdecydujesz się na głośniki bez suba to polecam Creative SoundWorks SBS 260 są zdecydowanie lepsze od tych co podałeś Logitech OEM S100. Odsłuchiwałem kilkanaście zestawów głośników w MM i Creative SBS 260 jest zdecydowanie lepszy od Logitech OEM S100 który nie ma w ogóle basu.

Musisz się sam zdecydować na wybór bo Ci co doradzają Ci zestaw 2+1 mają rację, no chyba że faktycznie nie masz miejsca na suba no to wtedy Creative SBS 260.

Bierz te z tym subkiem nie pożałujesz a ustawić na pewno będziesz miał gdzie bo chyba nie masz pokoju 2 na 2 m? :stuck_out_tongue: