Szukam taniego ubezpieczenia OC

Kupuję na weekend samochód ( corsa rocznik 2011 ) i zastanawiam się nad OC. Gdzie warto jest iść?

 

No i jeszcze czy kupować dodatkowe AC ? NIby samochód jest zadbany i będzie stał pod chmurką przy bloku. Ale z drugiej strony ma jednak te 4 lata i na corsy to raczej złodzieje sie nie łaszą :stuck_out_tongue: Jak myślicie? 

Przy aucie takiej wartości nie szczędziłbym aż tak bardzo rezygnując z AC. W przypadku jakiejś poważniejszej szkody choćby z twojej winy wydatek może się zwrócić.

Co do OC nie ma jednej, uniwersalnej firmy gdzie jest najtaniej. Najlepiej porównaj ceny u agentów ubezpieczeniowych lub poprzez kalkulatory online. Ja w ten sposób znalazłem najtańszą oferte OC, polisa poprzedniego właściciela wyszłaby mnie ok. 740zł/rok, a wykupiłem w innej firmie za 303zł z mini assistance.

Ja również jestem zdania,że jednak warto będzie sobie to AC wykupić. 

 

Co do ubezpieczenia to kontaktowałeś się z doradcą? Mają zwykle wynegocjowane o wiele lepsze ceny na ubezpieczenia niż jakbyś sam miał sobie załatwiać. Idź do jakiegoś ubezpieczyciela w swoim mieście, ewentualnie możesz jeszcze załatwić to przez internet. Samemu raczej nie licz na kalkulatorach bo zwykle kwota wychodzi o wiele wyższe niż u doradcy.

A i słyszeliście o nowych regulacjach z 1 kwietnia? 

Nie słyszeliśmy.

ja z AC nie korzystam. Mam tylko ubezpieczenie na szyby. Do tego polecam kamerkę, żeby nie dać się wrobić w winę,c zy współwinę w przypadku mniej oczywistej stłuczki i można śmigać. 

No to poczytajcie sobie ponieważ cena ubezpieczenia może się zwiększyc o nawet 30%. Tak więc jak wykupować oc to tylko teraz bo za kilka dni będzie drożej.

O ile wczesniej o odszkodowanie szedłeś do firmy sprawcy to teraz będziesz to załatwiał w swojej firmie. A potem Wasza firma bedzie egzekwowała pieniadze od tamtego ubezpieczyciela.

Tak wieć nie będzie trzeba wstawiać sobie do samochodu najtańszych części jak do tej pory ale po prostu te lepsze. 

Drożej ale moim zdaniem bardziej cywilizowanie. 

Bezpośrednia likwidacja jednym słowem, to o tym od dawna się mówiło. Czy ceny wzrosną? Możliwe. Jak to mówią bardziej zachowawczy, pożyjemy zobaczymy.

Raczej tak. Z uwagi na to,że będą wstawiali teraz lepsze części do samochodów to ubezpieczycielom musi się to opłącić. Na pewno podniosą ceny. Zresztą oc rośnie stale od początku roku co widać. Na pewno lepiej jest się ubezpieczyć teraz niż za kilka dni.

Proponowałbym na przykład zostawić dane tutaj: http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc . Powinni coś dobrać. Załatwiałem swego czasu u nich swoje oc. 

Nadal będą robić historie ze szkodą całkowitą, a wtedy jeśli chcesz zyskać więcej zostaje naprawa na swój koszt i przedstawienie rachunku ubezpieczycielowi, ten wtedy musi dopłacić o ile nie przekroczymy wartości pojazdu oczywiście.

Ale ta zmiana wpłynie na sposób wyboru firmy, z PZU jest statystycznie najmniej problemów z wypłatą odszkodowań choć nie jest najtańszą firmą z reguły. Kiepsko jest np z reklamowaną AXA.

Ja dziś kupowałem polisę i najtaniej zapłaciłem w TUZ. Różnica ok 100 zł w porównaniu z Avivą czy Hestią. Mówię o samym OC bo mam stary samochód i jestem młodym kierowcą. Wszyło mi ok 300 zł u agenta.

No ja w tym roku jak kupowałem ubezpieczenie oc to zapłaciłem prawie 5 dych więcej niż w zeszłym Rośnie od początku roku, teraz jak rozmawiałem ze swoją agentką to będzie jeszcze większy skok. Tak więć jeśli autor ma kupować to ubezpieczenie to najlepiej dzisiaj a nie grzebać się do jutra. 

 

Najgorzej moim zdaniem będzie jak się ubezpieczysz w firmie krzak i druga osoba ubezpieczy się w firmie krzak. Potem wypłacą niewielkie odszkodowanie i weź tutaj jedź do Francji aby się sądzić. 

Ok dzięki. zostawiłem kontakt do doradcy. 

 

Czy Waszym zdaniem warto jest jeszcze wykupić sobie ubezpieczenie NNW? Niektórzy mówią,że jest opłacalne. 

Przy sumach ubezpieczenia 5 do 10 tys na wysokie odszkodowanie nie ma co liczyć.

Zależy własnie jakiej wysokości jest ubezpieczenie.Jeśli jest to ok 5 - 10 tys. to rzeczywiście nie ma co liczyć na duży zwrot ( no chyba,że się dość poważnie uszkodzisz…). Moim zdaniem jednak warto jest wykupić sobie to ubezpieczenie. W skali roku jest to naprawdę niska kwota, Sam kupuję co roku. Na szczęście jeszcze nie miałem okazji aby z niego skorzystać ale mój brat na przykład miał taką jedną przykrą sytuację i ubezpieczenie bardzo mu się przydało. 

Polecam serdecznie Firmę TUV, ewentualnie Compensa. 

Jako były agent ubezpieczeniowy też się wypowiem :slight_smile: A co?

  • NNW nie polecam. Chyba że na wysoką kwotę, ale wtedy składka drastycznie rośnie. Zasadniczo NNW komunikacyjne jest mało opłacalne. Należny pamiętać, że kupując NNW tak naprawdę ubezpieczamy siebie i osoby z rodziny. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu osób postronnych to one i tak mają prawo dochodzić roszczeń z OC. Zatem NNW jest dla nas i rodziny, a z reguły każdy gdzieś tam jest ubezpieczony. Szkoda więc kasy na to.

  • Kalkulatory online w ubezpieczeniach OC AC i innych zresztą też. Nie polecam kalkulatorów online, gdyż są po prostu kijowe. Nie zaoszczędzimy za wiele (jeśli w ogóle) a w razie czego to nie mamy do kogo się zwrócić o pomoc. Chodzi o zorientowanego człowieka do którego zawsze można zadzwonić a on cię poinstruuje i poprowadzi jak za rączkę. Dobrze jest mieć własnego agenta, który za ciebie będzie pamiętał o ważnych rzeczach. Przydaje się również podczas likwidacji potencjalnych szkód. Jak by co on ma łatwiejsze przełożenie na dział likwidacji szkód niż klient.

  • OC. Zasadniczo nie ma znaczenia gdzie się ubezpieczymy, byle było taniej. Lepiej jednak gadać z multiagentem, który porówna dla nas składki w kilu firmach.

@sdlike Jeśli kupujesz samochód z rocznika 2011 to na pewno używany, a więc już posiada ubezpieczenie OC. Kupując samochód kupujesz go wraz z aktualną polisą i masz prawo z niej korzystać do końca jej trwania. Jeśli jednak z niej zrezygnujesz poprzedni właściciel dostanie zwrot niewykorzystanej składki, a ty będzie musiał tego samego dnia wykupić nową polisę. Niektóre firmy robią rekalkulację składki OC biorąc pod uwagę ryzyko ubezpieczeniowe związane z nowym właścicielem i nieraz trzeba dopłacić - jeśli nowy nabywca stwarza większe ryzyko. Dlatego lepiej idź do multiagenta niech ci powie dokładnie na czym stoisz. Od razu ci wyliczy potencjalne koszty.

  • AC To ubezpieczenie AUTO CASCO związane z mechanicznymi uszkodzeniami pojazdu. Często jest mylone z ubezpieczeniem od KRADZIEŻY. To wynika z tego, że ubezpieczenie od kradzieży jest osobnym rozszerzeniem AC. Można więc wykupić AC bez KR, Można AC+KR ale już nie można samego KR. Tak jest we wszystkich firmach, chyba że się coś zmieniło od czasu jak robiłem w branży. Poza tym są różne warianty ubezpieczenia AC. Takie które przy wypłacie odszkodowania biorą pod uwagę amortyzację części (tańsze) i takie co wypłacają jak za nowe części (droższe). Takie które zakładają udział własny właściciela pojazdu w kosztach likwidacji szkody (np 10%) nazywa się franszyzą redukcyjną, lub takie które zawierają klauzulę o franszyzie integralnej - odszkodowanie będzie wypłacone w pełni dopiero wtedy gdy wartość szkody przekroczy pewien ustalony pułap.

  • ASS czyli Assistance. Warto rozważyć ubezpieczenie assistance jako dodatek. Często w wariancie podstawowym jest ono dokładane do OC lub AC jako darmowa opcja. Z tym, że jest to najuboższy wariant. Pozwala on np. sholowanie samochodu z powodu awarii czy kolizji o ile to miało miejsce dalej niż 50 km od miejsca zamieszkania. Natomiast wariant płatny daje możliwość holowania bez różnych ograniczeń. Ponad to mogą w to wchodzić inne usługi: dowiezienie paliwa, części, nocleg na trasie, pojazd zastępczy. To tylko przykład i w różnych firmach różnie to wygląda.

  • SZYBY. Ubezpieczenie szyb jako dodatkowy wariant. Co to w ogóle daje jeśli mamy już AC, które przecież też chroni od uszkodzeń szyb. Otóż wyobraźmy sonie, że na trasie dostajemy kamykiem w szybę i należy odprysk zaklajstrować. Koszt takiej usługi to powiedzmy 60-150 zł. Gdybyśmy tę szkodę likwidowali z AC to w kolejnym roku będziemy liczeni jak klient szkodowy i wzrośnie składaka AC. Wzrost tej składki może znacznie przewyższać koszt naprawy szyby czy koszt ubezpieczenia szyb. Gdy natomiast zlikwidujemy szkodę z polisy Szyby to konto AC mamy czyste.

No chyba,że kupuje na przykład z Niemiec To OC  nie ma. I wtedy musi sobie dokupić. 

Kalkulatory nie są takie złe. Oczywiscie również jestem zdania,że lepiej jest sobie pogadać z doradcą ale warto jest sobie również wyliczyć coś kalkulatorem . 

Ja zawsze szukam oferty na

Sam mam oc w Proama.

Już wykupiłem. Ogólnie udało mi się to załatwić jeszcze wczoraj to mam jakąs tam zniżkę. Od dzisiaj jak zresztą mówił mi doradca jest znacznie drożej.

 

Zdecydowałem sie na PZU ostatecznie. Nie kombinowaliśmy z tymi mniejszymi. AC również to miałem w pakiecie zniżkę. NNW to jeszcze nie wykupiłem ale tak jak piszecie chyba się nad tym zastanowię. 

No to jak będziesz kupował sobie to NNW to zorientuj się czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje je i dla kierowcy i dla pasażera. Niestety ale wiele z nich rozdziela ubezpieczenie na poszczególne osoby. 

Nie bierz również najtanszego.