Szukam taniej kierownicy z biegami


(96jasio96) #1

Powiem krótko . Mam mało kasy . Szukam kierownicy na PC(Windows XP), która miała by biegi , i była tania (do 100zł z przesyłką) . Najlepiej nowa :smiley:


(Mati Lopez95) #2

Za 100 zł będziesz miał kierownice bez biegów.


(Dsieradzki) #3

Nie bierz TANIEJ kierownicy. Minimum które polecam to Logitech Driving Force Pro. Dlaczego? Porządne potencjometry analogowe w pedałach (dobrze zabezpieczone przed zanieczyszczeniami) i optyczny potencjometr w samej kierownicy. Sama kierownica ma jeszcze więcej plusów którymi mogę sypać z rękawa bez końca, ale nie o to chodzi. Potencjometry to podstawa.

Jeżeli kupisz TANIĄ kierownicę (a nawet jakąś niższą serię Logitecha) prędzej czy później (raczej prędzej) będziesz miał problemy z potencjometrami.

Niemożliwa do ustawienia kalibracja, drgania i nieregularne przeskoki na ekranie (mimo płynnego ruchu kierownicą). Wiem bo sam przechodziłem ten koszmar. Kierownica z nietrwałymi potencjometrami co chwila rozkalibrowywała się - masakra.

edit: Jeszcze jedno. Zastanów się czy aby na pewno chcesz biegi. Przy driving force pro masz biegi na zasadzie gałki góra/dół, prócz tego łopatki (a raczej przyciski) z tyłu kierownicy które w zupełności wystarczają. Jeżeli chodzi o skrzynię biegów to nawet ta w najdroższym chyba obecnie modelu Logitech G25 jest taka sobie. Ludzie narzekają na nędzne materiały z których akurat skrzynia jest wykonana (trzaski itp).


(Micoud81) #4

Najtańsza, w miarę sensowna kierownica to Logitech WingMan Formula Vibration Feedback Wheel

Chociaż IMO najlepiej brać Logitech Formula Force EX


(96jasio96) #5

Co myślicie o tej : http://allegro.pl/item608830236_kierown ... biegi.html i http://allegro.pl/item600717549_kierown ... racje.html ??


(iwa nike) #6

ta wygląda ciekawie .

bajery bajerami , jednak cena coś za niska .

ma ktoś tą kierownicę?


(96jasio96) #7

Cena niska , bo jakaś firma magiczna . Wypatrzyłem jeszcze 3 . Może ktoś takie miał ??