Szukanie przyczyny BSOD-a PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


(Grzebalski0000) #1

Witam,


(Javapraca) #2

Uaktualnij sterownik do WiFi, bo to zapewne on jest przyczyna BSOD. Sterownik możesz znaleźć na stronie producenta Twojego laptopa (ewentualnie napisz jaki dokładnie model komputera posiadasz, to pomogę Ci znaleźć ten sterownik).


(Grzebalski0000) #3

Właśnie zainstalowałem karte sieciową TP-Link (dokładnego modemu nie znam ) i od tamtego czasu zaczęło mi się to pojawiać. Nie wiem dlaczego karta ktora mam w laptopie nie łapała w drugim pokoju i musiałem zakupić ten modem. Zobaczę te sterowniki po południu i zobaczę czy bedzie się to powtarzać.

Juz podaje ten model lenovo B57Oe

Jakbyś mógł albo miał chęć to pomóż :slight_smile:


(Javapraca) #4

 

Ta informacja kompletnie zmienia obraz sytuacji, ponieważ nie używasz wbudowanej karty WiFi, ale jakiejś zewnętrznej.

 

Czy instalowałeś sterowniki do tej nowej karty sieciowej TP-Link? Wydaje mi się, ze nie, bo ten sterownik z coredump’a jest zdaje się standardowym sterownikiem Windows. Wraz z karta sieciowa TP-Link musiałeś dostać płytkę z oprogramowaniem i sterownikami - zainstaluj z niej sterownik do tej karty (jak masz z tym problemy, to wrzuć na forum printscreeny z instalatora). Jeżeli nie masz płytki, to napisz jaki jest to model karty (pomogę Ci znaleźć odpowiedni sterownik). A jak nie znasz nazwy modelu, to wejdź do Menadżera Urządzeń, odszukaj kartę TP-Link i napisz jaki ma ona “Identyfikator wystąpienia urządzenia” - poniżej wklejam instrukcje jak znaleźć ta informacje:

http://systemclinic.pl/watek-szukanie_sterownikow_po_identyfikatorze_identyfikacja_nieznanych_urzadzeń–150

 

PS. Napisz mi jakiego systemu operacyjnego używasz (nazwę, 32 czy 64 bitowy), a prześlę Ci linka do sterowników WiFi dla Twojego notebooka. Kto wie, może uruchomimy to wbudowane WiFi i zewnętrzną karta nie będzie Ci potrzebna.


(Agatonster) #5

EdekZgredek

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

 

Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView


(Grzebalski0000) #6

To tak zaczynamy od początku.

Model tej karty to TL-WN721N

Płytkę dostałem i wydaje mi się, że te sterowniki zostały zainstalowane. Jednak nie bardzo ogarniam ten ich głupi instalator. Screeny poniżej :slight_smile:

http://gyazo.com/eb1…6231692357a1434 - to mi się pokazuję jak włożyłem płytkę. Później jak klikam na wybrany model pokazuję mi się Instal Driver and Utlility i User Guide.

Ja mam system 64-bitowy :slight_smile:


(falcon89) #7

Pobierz http://sendfile.pl/182076/win7-2.0.0.49-whql.zip i wypakuj.

 

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na kartę sieciową (urządzenie z żółtym wykrzyknikiem), Aktualizuj oprogramowanie sterownika…, Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, wskaż folder gdzie wypakowałeś sterownik i kliknij Dalej, uruchom ponownie system.


(Javapraca) #8

 

Ponizej przesylam link do sterownika:

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WN721N_V1_131113.zip

 

Nie napisales jaki masz system operacyjny. Jezeli jest to Windows 7, to mozesz uzyc drugiego sterownika (naprawiono w nim kilka bledow):

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WN721N_V1_Win7_Beta.zip

 

Link do strony ze sterownikami:

http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WN721N&version=V1

 

Jezeli uwazasz, ze wbudowana karta WiFi w Twoim notebooku jest sprawna, to daj znac jakiego systemu operacyjnego uzywasz - wtedy przesle Ci linki do sterownikow WiFi notebooka.


(Grzebalski0000) #9

Mam Windows 7 Ultimate 64-bitowy jesli o taka nazwe wam chodzilo. Zrobie to co mi kazaliscie i potem napisze czy poskutkowało. :slight_smile:

To tak te sterownik falcon89, cos nie dzialaja… Mozee cos zle robie, nie wiem. A te drugie zainstalowalem i jak na razie nic sie nie pokazuje. Ale wciaz jak np gram minimalizuje mi sie samo okno i musze powiekszac. Tak jest co chwila. Jakis wirus? czym przeskanowac?


(falcon89) #10

Problem powoduje TP-LINK Wireless Configuration Utility (odinstaluj i skonfiguruj sieć pod Windows’em).

 

Win7_wifi.jpg


(Grzebalski0000) #11

jak zainstalowałem tą kartę sieciową to pokazały mi się jakies rubryczki . :o http://gyazo.com/592ab15423eb3295e815a30767275577


(Javapraca) #12

 

Bluescreen byl najprawdopodobniej spowodowany brakiem sterownikow do zewnetrznej karty. A co do “karty tunelowania Teredo”, to ponizej przesylam linki do porad jak ten problem naprawic:

http://forum.pcformat.pl/karta-tunelowania-Teredo-problem-z-wi-fi-t

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2470576.html