Szumienie mikrofonu

A wiec tak,od początku roku męcze się z pierdzeniem mikrofonu ,napoczątku miałem mikrofon trust za dyche i szumiał cały czas teraz kupiłem sobie słuchawki razer i szumią jak coś mówie,mam win 7 a i na skype jest wszystko dobrze tylko na nagrywaniu jest szum ! Prosze o pomoc sry za błędy.

Nie przepraszaj, tylko przypomnij sobie co to są znaki interpunkcyjne i popraw co trzeba.

Na nagraniach z mikrofonów analogowych zawsze będzie szum, czy to kupisz tani czy drogi mikrofon. Ważną rolę gra tu również karta dźwiękowa. Samo nagranie natomiast można bardzo prosto odszumić, obejrzyj ten poradnik https://www.youtube.com/watch?v=EQ-bJJdmmoE :wink:

Ale teraz szukałem na necie i zauważyłem że nie mam opcji Rozszerzenia w której można zaznaczyć tłumienie zakłóceń 

w sterownikach i w programach które używają mikrofonu czestą są funkcje które pozbywają się tego.

 

a jak coś nagrywasz i chcesz to poprawić to np audiacity. możliwe że chodzi ci też o zwiekszenie progu przy którym bedzie wyłapywany dzwiek.

 

możesz też mniejszych czułość mikrofonu i powinno być dużo lepiej wiekszość możesz zrobić np w panelu sterownika realteka o ile masz taką karte dzwiękową.

 

http://www.morele.net/mikrofon-trust-starzz-microphone-16973-412629/

 

ja mam taki mikrofon i po odpowiednim ustawieniu nagrywa bardzo dobrze.

Nie mam realteka!

Zacznijmy od tego jaki masz dokładnie system bit?

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset oraz SP1 + wszystkie aktualizacje z Windows Update?

Jakie masz zainstalowane kodeki ?

Podaj nazwę płyty głównej oraz karty dźwiękowej…

Mam system 64 bitowy 

Chipset  mam aktualizacje mam

Płyta główna to :Intel celeron T3000

Karty dzwiękowej nie mogę znaleźć prosiłbym żebyś mi napisał jak sprawdzić

Ten " :Intel celeron T3000 " to procesor a nie płyta .

Płyta główna to chyba:0G437N

Komputer to pewnie laptop ?

Tak :wink:

Reszty się nie domyślisz ?    model    Ręce opadają

Na skype i ts3 jest wszystko ok tylko źle przy nagrywaniu a modle to : DELL dokładniej podać?

XD Bo nie wiem gdzie sprawdzić

Jeżeli to jest laptop to wszystko powinno pisać pod spodem na naklejce.

Nazwa producenta oraz dokładny model.

Spisz i podaj…

Dałem linka :slight_smile:

Nie wystarczy ?

Drodzy koledzy, nie wiem po co cudujecie i szukacie problemu tam, gdzie go nie ma. Autor wątku wyraźnie napisał, że problem szumienia/buczenia czy innych zakłóceń nie występuje w trakcie rozmów live, jedynie dopiero na nagraniach tegoż dźwięku - a to jest całkiem normalne, zwłaszcza przy tanich mikrofonach i kiepskich zintegrowanych dźwiękówkach. Nie ma tu więc mowy o stricte problemu ze sprzętem, jakością połaczenia czy ustawieniami - słaba integra + tani mikrofon = szumy/piski na nagraniach i nie można z tym zrobić nic poza oczyszczaniem już nagranych plików.

 

Autorze tematu - widziałeś poradnik z mojego posta? Nagraj coś testowo i sam zobacz, jakie to jest proste.

Widziałem myślałem że to poprostu wina mojego kompa. temat zamykam ,a mikro nie jest tanie bo ze słuchakami kosztowało 300 zł :wink: