Szybkie samoczynne udostępnianie, zmiana haseł, wyłączanie

(Trance) #1

Mam problem mianowicie qmpel poprosił mnie o przeinstalowanie systemu operacyjnego na swoim laptopie ponieważ zostało założone hasło na konto administratora, laptop jest jego, ale on hasła nie zakładał :!: Nie wiele myśląc przeinstalowałem system (Vistę). Oczywiście instalacja SP1, aktywacja, i instalacja pozostałych uaktualnień, i podstawowych programów (w tym antywirus i firewall). Po skończonym zabiegu instalacji systemu i programów kolega zabrał komputer a następnie już u siebie podłączył go do internetu, no i tu pojawił sie problem po pół godziny gdy komputer był podłączony do internetu, przy próbie zamknięcia systemu wyskoczył komunikat informujący że wyłącznie komputera spowoduje odcięcie dostępu innym do udostępnionych folderów (czy coś w tym stylu), zaś po wyłączeniu kompa i próbie jego ponownego odpalenia pojawia się okienko powitalne z prośba o podanie hasła do konta użytkownika (podczas instalacji do konta nie było ustawiane hasło :!: ) Moje pytanie czy można bez fizycznego dostępu np. udostępniać foldery czy zakładać hasło na kont o usera, nie chodzi mi tutaj oczywiście o dostęp zdalny ale raczej o włamanie, czy podejrzany może być bardziej jeden z domowników mający dostęp do tego kompa :?: :?: :?:

(Kolmar) #2

Pewnie, że tak. Jak ktoś założył Tobie hasło to możesz użyć specjalnych programów resetujących. Bardziej prawdopodobne, że to jakiś domownik coś namieszał. Większość userów zapomina założyć hasła na konto admina, a to już niedaleka droga do włamania.