Szybkie-wolne ładowanie windowsa xp

Zastanawiam się nad jedną rzeczą,mianowicie jestem jedynym użytkownikiem komputera.Przeinstalowywałam sobie system i teraz przy ładowaniu windowsa muszę kliknąć na nazwę użytkownika (chociaż mam do wyboru tylko siebie) żeby się załadował system do końca.Właściwie nie byłoby żadnego problemu,bo używając takiego logowania bardzo szybko mi się ładuje autostart i pulpit.Jeśli to zmienię i komp uruchamia się automatycznie bez wyboru użytkownika strasznie długo ładuje mi się autostart i pulpit.Wczoraj zainstalowałam Dr tweak xp,ale i to nie za wiele zmieniło.

W autostarcie mam tylko 2 programy (kasprski i autoconnect),a na pulpicie 8 ikonek.

Moje pytanie brzmi tak:skoro jestem jedynym użytkownikiem komputera to czemu przy opcji “zaloguj” system mi się uruchamia szybciutko,a bez logowania dużo dłużej?

Wydaje mi się, że Windows pewne rzeczy ładuje od razu - tzn. nawet gdy na monitorze widnieje ekran logowania. Po prostu tego nie widzisz, bo zanim się zalogujesz to system część rzeczy już zdąży załadować. U mnie jest tak samo, na laptopie z Celeronem 1,5 GHz gdy system chwilę postoi na ekranie logowania, to po zalogowaniu wszystko uruchamia się bardzo szybko, natomiast na PC z procesorem dwurdzeniowym przy automatycznym logowaniu widzę jak w pasku tray po kolei pojawiają się ikony.

Co rozumiesz pisząc “wolno ładuje mi się pulpit”? Pojawia się problem z odświeżaniem ikon czy może coś innego?