Szybkie wykorzystanie 20GB transferu danych w Orange

Witam.

Mój problem polega na tym, że niewiele robiąc znika mi cały transfer danych. Dzieje się tak, odkąd zmieniłam internet na orange. Mam 20 GB miesięcznie, wcześniej wystarczało mi spokojnie 12 GB… Nie było żadnych problemów. Tymczasem teraz w ciągu 3 tygodni wykorzystałam 20… I nie wiem w jaki sposób. Nie ściągałam żadnych filmów, niczego innego niż zwykle też nie ani w większych ilościach, moja aktywność w necie jest taka, jak była, mimo to transfer zniknął bardzo szybko. Jedyne co się zmieniło to to, że wcześniej korzystałam z oprogramowania tego, co mi sieć proponuje, teraz musiałam zainstalować mobile partnera. Może to nie ma znaczenia, ale chyba lepiej napisać cokolwiek co się uważa za przydatne… P.S. Nie mam zainstalowanych raczej żadnych aplikacji, które zżerałyby mi w tle tyle neta.

Proszę o pomoc,jakieś wskazówki, jeśli trzeba to przekierujcie mnie do innego działu, cokolwiek.

Z góry dziękuję.

Masz router może niezabezpieczone łącze i ktoś korzysta z Twojego łącza?

Zainstaluj: http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Program,Windows,15976.html Tam w ustawieniach masz przynajmniej kontrolę nad działaniem sieci (widać na małym monitorku ruch “w górę” i “w dół”) i statystykę, nawet godzinową, ruchu w internecie.

Można nim także monitorować Twój router, jeśli podejrzewać pirackie działanie kogoś innego.

@adraianna, Jeżeli korzystasz z routera warto sprawdzić poprawność zabezpieczenia sieci wifi w urządzeniu. Warto zmienić również typ zabezpieczenia (przykładowo WPA –PSKA2) oraz hasło w ustawieniach routera.

Dodatkowo proponuję pobrać dodatkową aplikację do monitorowania sieci oraz sprawdzania przetransferowanego limitu danych z usługi internetowej. W tym celu możesz posłużyć się aplikacją NetMeter.

rzecz w tym,że wykluczam działalność złodzieja, bo nie korzystam z routera, dlatego mnie to dziwi.

teraz jak patrzę, to mam wrażenie, że zmieniło się to trochę po zmianie typu połączenia na NDIS z RAS (modem)… nie wiem, czy to ma znaczenie…

@adraianna, jeżeli używasz modemu domyślnie powinien zostać wybrany typ połączenia RAS. Nie ma to jednak znaczenia w przypadku szybkości wykorzystania transmisji internetowej.

Proponuję ewentualnie przeskanowanie komputera pod kątem spyware lub robaków.