Szybko kończący się tusz w Epson DX 7450

W drukarce EPSON DX7450 gdy skończy się jeden kolor (np. niebieski) to nie można już nic wydrukować, nawet kartki z czarnym tekstem. Czy można to jakoś obejść?

Słyszałem coś takiego jeszcze na temat tego typu drukarek, że jak się drukuje nawet stronę z czarnym tekstem to na wydruk drukarka przeznacza 5% tuszu czarnego raz 15% tuszu kolorowego. Oczywiście nie na papier tylko “informuje” komputer, że jest o 15% tuszu mniej. Czyli po jakimś czasie fizycznie tusz jest w pojemniku, ale ekran na monitorze mówi co innego i nie można nic wydrukować. Czy to prawda? (procentowe dane przyjąłem hipotetycznie).

Mam taki sam problem ciągle dolewam tuszu czarnego wydrukuje kilka kartek i pusto,drukuje przerywanym szarym kolorem

U mnie w Epson DX4800 jest tak, ze tusz jeszcze jest a komputer pokazuje ze pusto i nie drukuje

Jeśli nawet można byłoby obejść blokowanie wydruku gry brakuje któregoś z tuszy to nie radzę z uwagi na możliwość zapowietrzenia głowicy co wydaje się większym problemem niż zakupienie nowego tuszu. Trochę kiedyś szukałem informacji na temat działania drukarek, zabezpieczeń i odkopałem właśnie te wiadomości więc przeklejam linka do ciekawych wypowiedzi na temat działania drukarek Epsona i nie tylko. http://forum.idg.pl/drukarki_i_skanery- … 09103.html

To by tłumaczyło te dane o procentach o których pisałem wcześniej.