Szybko nagrzewający się system "przy wysiłku"


(Chickenooo) #1

Witam. Niedawno zainstalowałem sobie na laptopie (Samsung RF511) FIFE 12 i zauważyłem, że bardzo szybko mój komputer się nagrzewa.

Oto parametry:

Intel Core i5-2410M 2,3Ghz + TurboBoost (choć nie wiem jak z niego korzystać i czy działą)

Nvidia GeForce GT540M + Intel HD Graphics

Dysk Samsung HM641JI 600GB

FIFE mam ustawioną na najniższych wymaganiach, a wydaje mi się, że na takim laptopie powinna działać znacznie lepiej. Ktoś ma jakiś pomysł?


(Villy) #2
  1. turboboost sam się włącza

  2. w ustawieniach grafiki zmień aby w grach korzystał z gt540m a nie intel hd

  3. w trakcie stresu podaj temperatury z programu HWmonitor

  4. nie trzymaj laptopa na kolanach / kołdrach / kocach / prześcieradłach i innych materiałach szczelnie zatykających otwory wentylacyjne


(Chickenooo) #3

W ustawieniach grafiki mam tak od dawna ustawione. Plan na "Wysoka wydajność", a mimo to tak się grzeje, chyba że to są normalne temperatury przy obciążeniu - nie znam się, więc screeny z HWmonitor.

Normalnie (włączona przeglądarka, komunikator) - http://i48.tinypic.com/23u1x0l.png

Po 15minutach gry (FIFA 12), dłużej się boje grać, bo wtedy wentylatory już głośno chodzą, a powietrze i obudowa są bardzo ciepłe - http://i47.tinypic.com/33jti5l.png


(Villy) #4

czy napewno ustawione masz aby korzystał z gt540m ?

temperatury lekko ponad norme, więc sprawdz jakie będą gdy będziesz grał z laptopem na stole (chodzi o cyrkulacje powietrza od spodu laptopa)

jeśli nie masz już gwarancji na niego to możesz rozebrać i wyczyścić, jesli zdecydujesz sie na sprężone powietrze czego nie polecam to pamiętaj zablokowac łopatke wiatraczka

upewnij sie że do gier korzysta z gt540m w panelu nvidia powinno byc oraz w panelu intel hd graphics


(Chickenooo) #5

Na pewno korzystam z GT540M, a temperatura była mierzona gdy grałem i laptop był ustawiony na stole. Spróbuje jeszcze coś wyczyścić, choć nigdy jeszcze nie rozbierałem laptopa.


(Villy) #6

jaki wiek laptopa?


(damianhes) #7

Siemka, miałem ten sam problem pomógł reinstal całego systemu, ale , co dziwne, bez aktualizacji sterów! !!


(rgabrysiak) #8

Spróbuj przeczyścić laptopa sprężonym powietrzem, co do temperatur podczas grania - jak dla mnie nie są one zaskoczeniem. Jak wiadomo układ chłodzenia w latopach nie jest zbyt rozbudowany więc nie ma co się dziwić że sprzęt się przegrzewa. Nie od dziś wiadomo że laptopy nie służa do gier.

Gdybyś chciał sprawdzić jakie temperatury osiąga twój laptop pod obciążeniem sprawdź na podanej niżej stronie:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa ... 634.0.html


(Villy) #9

rgabrysiak - jak polecasz komus spręzone powietrze wspominaj o blokowaniu łopatki wiatraczka bo sie zepsuje i bedzie dodatkowy problem