Szybkość internetu nieodpowiednia do wykupionego pakietu

Witam.

Mam internet 8Mb/s z Vectry.

Niestety niezależnie od pory dnia działa on z prędkośćią:

656607172.png

W związku z tym podejrzewam jakąś infekcję.

Z modemem wszystko w porządku, byłem dziś w BOK-u i sprawdzali, działało normalnie, tak jak powinno 8 Mb/s.

Proszę o analizę loga z OTL:

http://www.wklej.org/id/240042/ OTL

http://www.wklej.org/id/240034/ Extras

Proszę o w miarę szybką analizę.

Pozdrawiam.

A czy tylko tak Ci pokazuje na stronie? Pamiętaj że takie strony mogą mieć przekłamania. Może jakiś plik z szybkiego ftp pobierz, lub jakiegoś linuxa z torrentów. I wtedy zobacz. Jest też strona dsl.cz i na niej też możesz sprawdzić, ale też mogą być przekłamania. Czy odczuwasz to po prędkości internetu czy tylko na podstawie wyniku na stronie?

Pozdrawiam

Prędkość ładowania stron także drastycznie spadła. :frowning:

Aczkolwiek:

656699172.png

Właśnie na tym polegają promocje Vectry.U mnie 8Mb/s tylko na papierze.Maksymalny transfer 560kb/s.Sprawdzane na stronach torrent z ratio,najpewniejszy sposób.

W pierwszym poście napisałem trochę niezgodnie z prawdą.

Rano działa “taryfa” więc jest do 16 Mb/s, wszystko ładnie pieknie.

350 MB ściągnięte w 3 minuty. Tak samo po "taryfie, jest to 7,8 -7,95 Mb/s, ale przyjdzie 18-19 i takie “cyrki”. :frowning:

Podobno nowe łącze mają wykupione bo tamto było za mało a tu taki zonk. :frowning:

U mnie speed test pokazuje takie cyrki

656708364.png

a o taryfie nocnej mogę zapomnieć,cały czas taki sam transfer

Cinio , tak bym chciał, gdyby to tylko było prawdziwe wskazanie. :wink:

To gdzie najlepiej sprawdzać? Chyba nigdzie, bo sam widziałeś, że torrent pokazał ponad 400 KB/s. :frowning:

Dodane 18.12.2009 (Pt) 22:57

Normalnie sam juz nie wiem co pokazuje “prawdę” przynajmniej jakąś względną. :frowning:

Ich test pokazał mi teraz prawie 5 Mb/s, ale co się dziwić, idzie ku “taryfie”.

testkp.th.jpg

Po pierwsze wyłącz programy zabezpieczające i wtedy sprawdzić.

Po drugie Torrent torrentem, bo musi się rozkręcić, żeby wyciągać maksymalną prędkość i połączyć się z większa ilością seedów.

Po trzecie pobierz akcelerator pobierania i na nim zobacz ile wyciągnie maksymalnie.

Po czwarte każdy test powie Ci coś innego, nie ma co tak przeżywać każdego testu.(Chyba, że ciążowy) :stuck_out_tongue:

  1. Ta i nazbieraj wirusów. :frowning:

  2. Nie potrzeba, ma działać tak jak powinno g… mnie to obchodzi. Ale spróbuje.

  3. Ja nie przeżywam, ale na oko widzę, że wczytywanie stron zwolniło więc testy pokazują w miarę “prawdę”. Nie będę płacił za coś co nawet nie jest zbliżone do umowy.

Zrozum, że każdej różnej strony możesz pobierać z różną prędkością. Tak samo miałem jak zamówiłem sobie necik 2MB, nie z każdej mi ściągało maksymalnie i byłem rozgoryczony, ale to jest bardzo normalne.

I nie sugeruj się testami, a pobierz jakiś plik np service pack z DP i wtedy sprawdzaj ile ciągnie. Sprawdź dłużej i torrenty.

I nie przesadzaj tak z wirusami :stuck_out_tongue:

Wybrałem SP3.

Zaczęło od przeszło 300 KB/s ale po chwili zaczęło spadać.

Obecnie ciągnie z prędkością 175 KB/s, ale zaczęło przyspieszać. :expressionless:

Dodane 18.12.2009 (Pt) 23:19

656733729.png

Zainstaluj akcelerator pobierania: http://www.dobreprogramy.pl/Akcelerator … ws,18.html i pobierz ten sam plik i wtedy ocenimy prawidlowo sprawe.

beztytuusv.jpg

I jak?

Wydaje mi się, że to normalna prędkość pobierania jest jaką obecnie powinienem mieć. :expressionless:

Dodane 18.12.2009 (Pt) 23:31

656742010.png

Teraz to powinieneś mieć taryfe nocną :smiley:

Dodane 18.12.2009 (Pt) 23:35

656744598.png

ech szkoda gadać

No i coś tam niby mam ale to nie to. :frowning:

Mam porobione fotki, jutro idę do BOK-u.

Dostawca zapewnia Ci prędkość łącza do i od swojego serwera do Ciebie.

Jeśli chcesz sprawdzić czy rzeczywiście masz prędkość łącza zgodnie z umową, skorzystaj z ftp vectry, z niego pociągnij testowo np. obraz linuxa, by widzieć z jaką prędkością będzie pobierany, tak sprawdzisz rzeczywisty download. Dla sprawdzenia upload’u powinieneś skorzystać ze swojego miejsca na serwerze vectry, który masz. Wrzuć na niego jeden większy plik i będziesz widział czy prędkość jest zgodna z umową.

Tyko to jest podstawą do reklamowania prędkości łącza.

Piszę to z własnego doświadczenia, w listopadzie zmieniłem umowę na większy transfer i musiałem interweniować.

Włączono mi odpowiednie transfery od ręki.

Pozdrawiam

Wynik:

szybkoscv.jpg

Tylko jest jedno ale teraz działa “taryfa” do 11 i jest ok. 16 Mb/s więc jest ok.

testyju.jpg

Potem też będzie dobrze, ok. 8 Mb/s, ale tylko do 18-19:20.

Ja rozumiem, że łącze nie ma gwarantowanego CIR, ale przecież niemożliwym jest, aby aż takie wahania były, do zaledwie 240-300 kb/s (kilobitów). :expressionless:

Tylko w tych porach się tak dzieje reszta dnia cud, miód… :expressionless:

A ja mam Blueconnect xdd. :smiley:

I bardzo się cisze ze go mam obiecują łącze 7mb/s a mam 6,5 mb/s coś koło tego :slight_smile:

Full kreski HSPA :slight_smile:

Ale denerwuje mnie to ze po 23 prędkość spada do 4,5 mb/s (rzadko) cześciej jest 1,5 mb/s lub 512/kb/s wiem co przeżywacie :wink: ale już po 6 rano wszystko wraca do normy :slight_smile:

Pozdro xdd.

Nikt ci nic nie obiecuje. 7,2 Mb/s to jest maksymalna przepustowość, jaką można osiągnąć w technologii HSPDA. A więc praktycznie nie możliwa do osiągnięcia.