Szybkość pracy Windows7 vs Windows 8

(northwest) #1

Witam serdecznie,

Mam laptopa Lenovo y580 z i7 3630QM oraz 12GB Ramu. W momencie gdy pracuję na Windows 7, to pomijając wczytywanie się samego Windowsa - jest on zdecydowanie wolniejszy (przy kopiowaniu pików, przy uruchamianiu programów itp). od Windows 8. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Windows 7 - ale jest odczuwalnie wolniejszy... Czy to tylko wrażenie? Da się jakoś przyśpieszyć Windowsa 7 - żeby był tak szybki jak Windows 8?:slight_smile:

Muszę kupić Windowsa - więc jest mi obojętnie jakiego kupię :slight_smile:

Bardzo proszę o odpowiedź,

Monika

(Qba Lukaszczyk) #2

Tak.

(pete1) #3

Nie jest to wrażenie win8 jest lepiej zoptymalizowany i działa szybciej niż siódemka , siódemki nie da się przyspieszyć chyba że dysk ssd , nie napisałaś jaki masz w swoim lapku ? ssd czy zwykły dysk hdd , ja osobiście wolę siódemkę ale jak Tobie bardziej podoba się ósemka to kup ósemke ale mozesz żałować bo win8 to cos innego niż wszystkie windowsy jakie do tej pory wyszły , pobaw sie najpierw jak masz gdzie z win8 i zobacz z czym to sie je

(Viva77) #4

Mam oba na laptopie. Pomijając szybkość uruchamiania, win 8 jest zdecydowanie szybszy pod każdym względem. Przy tych samych aplikacjach zużywa nawet do ok. 300 MB ramu mniej (kilkanaście mniej procesów otwartych). Także więcej czasu spędzam ostatnio na “ósemce”.

(system) #5

Twoja wypowiedź nic nie wniosła.

Jeśli lubisz gry i chciałbyś zachować na jakiś czas ten system, to nie kupuj, bo podobno nie wyjdzie DX12 na Win8.

Kafelki masz tylko w menu start i da się do nich przyzwyczaić.

Najdziwniejsze jest wyłączanie komputera, bo musisz wejść w kila okien by zrobić czynność wymagającą w Win7 2 kliknięć.

(northwest) #6

czyli to nie złudzenie że wszystko na Windows 8 “lata” w porównaniu z 7?? :slight_smile:

ps. orientujecie się może jak się kopiuje pliku do SkyDrive?

(Kwalimir) #7

Co wy z tym wyłączaniem za problem macie? Odpowiednie ustawienie w planie zasilania i do wyłączenia komputera wystarczy jedno “kliknięcie” przycisku Power na obudowie.

northwest , jeżeli przetestowałaś obie wersje Windowsa i w Twoim odczuciu 8 lepiej chodzi a nowy interfejs Cię nie odstrasza to bierz 8.Jeżeli to wchodzi w rachubę to możesz tak jak już pete1 , napisał zainwestować w SSD.W codziennej pracy daje porządnego kopa, różnica będzie nieporównywalnie większa niż zmiana systemu.

(JesperKyd) #8

Bardzo rozbawiają mnie teksty o kosmicznych szybkościach ósemki…

Uruchamiane i zamykanie…

W win7 można też użyć hibernacji jak to robi win8. Lista procesów się i w 7 zmniejszy, jeśli wyłączymy zbędne usługi.

Szybkość działania okienek? W 7 można aero i zbędne bajery wyłączyć, a i tak wyglądać będzie lepiej od tego co prezentuje 8.

Patrząc na okienka w win8 mam wrażenie cofnięcia się w czasie.

Działania różne na plikach…

Doskonale pokazuje to test http://www.pcworld.pl/news/385195/Windo … ows.7.html

Na koniec czy warto dla tej “szybkości” win8 pchać się w prostacko i wstrętnie wyglądające metro, oraz “wygodę” obsługi tego wytworu stworzonego przez imho raczej nie koniecznie pełno sprawnego umysłowo osobnika.

(Hitm3n) #9

To, jak który system wygląda i czy się podoba, to kwestia gustu, a de gustibus non disputandum est.

Osobiście widzę lekką różnicę między Win8 a Win7, na korzyść Win8. Nie wiem, czy to wina optymalizacji procesów (w Win8 RAM-u używanego podczas “oglądania pulpitu” jest mniej, niż w Win7, przy podobnej optymalizacji), w grach również jest to odczuwalne i widzę, że gry pod 7 zamulające na 8 chodzą nieco lepiej i płynniej, mimo takich samych ustawień graficznych.

@GuiiHz - skąd informacja, że DX12 pod Windows 8 nie wyjdzie? Źródełko prosiłbym. :wink:

(foreste) #10

W Windows 7 można uzyskać ten sam efekt szybkości np po wyłączać zbędne usługi a po 2 Windows 8 jest wykonany przede wszystkim na tablety , na tego mniej zre ram bo nie posiada aero , to samo można na czas gry w win 7 wyłączyć aero i gra szybciej chodzi

Windows 7 wygrywa z 8 bo jest normalnym systemem robionym na pc a windows 8 , był nacisk na działanie na tablecie z procesorem x86_64

ale to zależy od ciebie jaki system , moim zdaniem na tą chwile windows 7 jest dobrym systemem na pc a win 8 tablety.

(Hitm3n) #11

Co za bzdurny argument, że Win8 to tylko tablety “bo jest tak zrobiony” - co wpływa na taką opinię? Większość komentatorów używała tego systemu może przez 1 dzień, a może kilkadziesiąt minut/kilka godzin i już twierdzą, że system jest do kitu, że tylko na tablety, a to kompletna bujda na resorach. Osobiście używam Win8 już od kilku miesięcy i nie odczuwam tego “problemu”…

(system) #12

Nie.

Windows 8 mniej jedzie po dysku, co świetnie widać w wypadku np. usługi indeksowania.

Z każdą kolejną wersją Windows jest ona lepsza.

Nieprawda. Windows 7 nie ma trybu uruchamiania hybrydowego z zrzucaniem kernela do pliku hibernacji.

To już kwestia gustu i nie ma znaczenia jeżeli chodzi o szybkość działania.

Oł ryli? :slight_smile:

Rozumiem, że w takim razie Hyper-V też jest przeznaczony do używania na tabletach? :smiley:

Dla tabletów jest okrojony, niegodny uwagi Windows 8 RT.

Windows 8 na architektury x86 to normalny system operacyjny.

Zamiast pisać bzdury lepiej byłoby to zrobić bezpośrednio i napisać np:

“nie bierz, bo mi się nie podoba