Szybkość pracy Windows7 vs Windows 8

Witam serdecznie,

Mam laptopa Lenovo y580 z i7 3630QM oraz 12GB Ramu. W momencie gdy pracuję na Windows 7, to pomijając wczytywanie się samego Windowsa - jest on zdecydowanie wolniejszy (przy kopiowaniu pików, przy uruchamianiu programów itp). od Windows 8. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Windows 7 - ale jest odczuwalnie wolniejszy… Czy to tylko wrażenie? Da się jakoś przyśpieszyć Windowsa 7 - żeby był tak szybki jak Windows 8?:slight_smile:

Muszę kupić Windowsa - więc jest mi obojętnie jakiego kupię :slight_smile:

Bardzo proszę o odpowiedź,

Monika

Tak.

Nie jest to wrażenie win8 jest lepiej zoptymalizowany i działa szybciej niż siódemka , siódemki nie da się przyspieszyć chyba że dysk ssd , nie napisałaś jaki masz w swoim lapku ? ssd czy zwykły dysk hdd , ja osobiście wolę siódemkę ale jak Tobie bardziej podoba się ósemka to kup ósemke ale mozesz żałować bo win8 to cos innego niż wszystkie windowsy jakie do tej pory wyszły , pobaw sie najpierw jak masz gdzie z win8 i zobacz z czym to sie je

Mam oba na laptopie. Pomijając szybkość uruchamiania, win 8 jest zdecydowanie szybszy pod każdym względem. Przy tych samych aplikacjach zużywa nawet do ok. 300 MB ramu mniej (kilkanaście mniej procesów otwartych). Także więcej czasu spędzam ostatnio na “ósemce”.

Twoja wypowiedź nic nie wniosła.

Jeśli lubisz gry i chciałbyś zachować na jakiś czas ten system, to nie kupuj, bo podobno nie wyjdzie DX12 na Win8.

Kafelki masz tylko w menu start i da się do nich przyzwyczaić.

Najdziwniejsze jest wyłączanie komputera, bo musisz wejść w kila okien by zrobić czynność wymagającą w Win7 2 kliknięć.

czyli to nie złudzenie że wszystko na Windows 8 “lata” w porównaniu z 7?? :slight_smile:

ps. orientujecie się może jak się kopiuje pliku do SkyDrive?

Co wy z tym wyłączaniem za problem macie? Odpowiednie ustawienie w planie zasilania i do wyłączenia komputera wystarczy jedno “kliknięcie” przycisku Power na obudowie.

northwest , jeżeli przetestowałaś obie wersje Windowsa i w Twoim odczuciu 8 lepiej chodzi a nowy interfejs Cię nie odstrasza to bierz 8.Jeżeli to wchodzi w rachubę to możesz tak jak już pete1 , napisał zainwestować w SSD.W codziennej pracy daje porządnego kopa, różnica będzie nieporównywalnie większa niż zmiana systemu.

Bardzo rozbawiają mnie teksty o kosmicznych szybkościach ósemki…

Uruchamiane i zamykanie…

W win7 można też użyć hibernacji jak to robi win8. Lista procesów się i w 7 zmniejszy, jeśli wyłączymy zbędne usługi.

Szybkość działania okienek? W 7 można aero i zbędne bajery wyłączyć, a i tak wyglądać będzie lepiej od tego co prezentuje 8.

Patrząc na okienka w win8 mam wrażenie cofnięcia się w czasie.

Działania różne na plikach…

Doskonale pokazuje to test http://www.pcworld.pl/news/385195/Windo … ows.7.html

Na koniec czy warto dla tej “szybkości” win8 pchać się w prostacko i wstrętnie wyglądające metro, oraz “wygodę” obsługi tego wytworu stworzonego przez imho raczej nie koniecznie pełno sprawnego umysłowo osobnika.

To, jak który system wygląda i czy się podoba, to kwestia gustu, a de gustibus non disputandum est.

Osobiście widzę lekką różnicę między Win8 a Win7, na korzyść Win8. Nie wiem, czy to wina optymalizacji procesów (w Win8 RAM-u używanego podczas “oglądania pulpitu” jest mniej, niż w Win7, przy podobnej optymalizacji), w grach również jest to odczuwalne i widzę, że gry pod 7 zamulające na 8 chodzą nieco lepiej i płynniej, mimo takich samych ustawień graficznych.

@GuiiHz - skąd informacja, że DX12 pod Windows 8 nie wyjdzie? Źródełko prosiłbym. :wink:

W Windows 7 można uzyskać ten sam efekt szybkości np po wyłączać zbędne usługi a po 2 Windows 8 jest wykonany przede wszystkim na tablety , na tego mniej zre ram bo nie posiada aero , to samo można na czas gry w win 7 wyłączyć aero i gra szybciej chodzi

Windows 7 wygrywa z 8 bo jest normalnym systemem robionym na pc a windows 8 , był nacisk na działanie na tablecie z procesorem x86_64

ale to zależy od ciebie jaki system , moim zdaniem na tą chwile windows 7 jest dobrym systemem na pc a win 8 tablety.

Co za bzdurny argument, że Win8 to tylko tablety “bo jest tak zrobiony” - co wpływa na taką opinię? Większość komentatorów używała tego systemu może przez 1 dzień, a może kilkadziesiąt minut/kilka godzin i już twierdzą, że system jest do kitu, że tylko na tablety, a to kompletna bujda na resorach. Osobiście używam Win8 już od kilku miesięcy i nie odczuwam tego “problemu”…

Nie.

Windows 8 mniej jedzie po dysku, co świetnie widać w wypadku np. usługi indeksowania.

Z każdą kolejną wersją Windows jest ona lepsza.

Nieprawda. Windows 7 nie ma trybu uruchamiania hybrydowego z zrzucaniem kernela do pliku hibernacji.

To już kwestia gustu i nie ma znaczenia jeżeli chodzi o szybkość działania.

Oł ryli? :slight_smile:

Rozumiem, że w takim razie Hyper-V też jest przeznaczony do używania na tabletach? :smiley:

Dla tabletów jest okrojony, niegodny uwagi Windows 8 RT.

Windows 8 na architektury x86 to normalny system operacyjny.

Zamiast pisać bzdury lepiej byłoby to zrobić bezpośrednio i napisać np:

“nie bierz, bo mi się nie podoba