Szybkość transmisji danych Aero2

Przeczytałem wiele for na temat szybkości łącza internetowego AERO2, ale nadal nie wiem jaka jest faktyczna prędkość AERO2, Wiem tyle że 512 kb/s rozkłada się i prędkość pobieranych nie przekracza 65kb/s, natomiast na stronie Pc Format piszą o łączu pobieranych/wysyłanych 512kb/s a wysyłanych 256 kb/s. I gdzie jest tu prawda. Proszę o wasze opinie

Mam od pół roku modem Huawei E3131 z kartą Aero2, mieszkam w Warszawie, nadajnik mam w odległości 500-1000 metrów do budynku, zasięg sygnału jest maksymalny.

Jak sieć GSM nie jest obciążona, to ściąganie osiąga graniczne 512 Kbps (64 KB/s) i to nawet dłuższy czas, wysyłania nie testowałem/nie monitorowałem. Niestety od jakichś 2 miesięcy wieczorami działanie internetu Aero2 jest tragiczne - czasami nawet przestaje on mi działać (nie chodzą pingi, chodzą z przerwami). Wydaje mi się, że to przez zwiększoną liczbę użytkowników podpiętych do nadajnika (Plusa) i zapychanie łącza internetowego. Najgorzej jest wieczorami w sobotę i niedzielę.

Witam, prawdopodobnie chodzi o jednostkę w jakiej podawane są prędkości bo kb to kilobit, a kB to kilobajt(częściej zapisuje się KB). Prędkość 512 kbit/s to właśnie ok 65 kB/s. Jeśli chodzi o opinię na temat AERO2 to zaskoczył mnie pozytywnie. Mieszkam ok 2 km od nadajnika, do tego jeszcze zasłania mi go wzgórze, ale prędkość podczas mierzenia była zgodna z danymi podawanymi przez operatora.

Więc po co Aero2 teraz wprowadza technologię LTE, skoro mają tak marne transfery ?

Bo Aero2 darmowe (BDI) to nie wszystko. Oni musieli to zrobić, aby być w zgodzie z warunkami przetargu, ale ogólnie to chcą uruchomić normalną, płatną, sieć LTE.

Rozumiem, a są jakieś szersze szczegóły w tej kwestii, od kiedy i jakich opłat można się spodziewać ?