Szybszy autostart

Mam nowiuśki laptop Asus K53SV Win 7 64 bit SP1, Intel Core i5-2430M 4 GB RAM, 2 karty graficzne Intel HD 3000 i NVIDIA GT 540M. I jak na nowy laptop włącza mi się wolno. Co mógł bym wyłączyć takie co nie zatrzyma jakimś nowym aktualizacja komputera. Tylko jakieś opcje co nie są przydatne. Auto starty zamieściłem na screenie : 21e1d6df77dc0584m.jpg

Lub czytałem że można zaznaczyć auto start z liczba rdzeni domyślnie jest ustawione na 1 rdzeń a mozna nastawić na 4 to nic się nie stanie?

Panel sterowania wybierasz Programy i funkcje usuwasz wszystko co ma w nazwie asus jest to zbędny soft który ci spowalnia tylko laptopa,

Od ASUSa zostaw włączone ATKMEDIA, ATKOSD2 i HControlUser, służą do obsługi klawiszy funkcyjnych, chyba że ich nie używasz. Generalnie możesz wyłączyć:

ccleaner, Sidebar, ASUSPRP, ASUSWebStorage, RtHDVBg, Setwallpaper, SonicMasterTray, UpdateLBPShortCut, UpdateP2GoShortCut, AsusVibeLauncher. Poczytaj też o crapware.

A jeśli bym zmienił w urucom wpisał “msconfig” następnie rozruch opcje zaawansowane i liczba procesorów zaznaczył i zmienił na 2-4? Coś by się stało?

W skrócie? Nic. Kompletnie nic:

http://www.dobreprogramy.pl/Koniec-z-pr … 11425.html

Jak masz dysk 5400rpm to też się nie dziwię. Jak już wywalisz crapware to jeszcze sobie zdefragmentuj. Start-> wpisujesz defrag i Ci wyskoczy.

;]