Szyfrowanie algorytmem SHA - ważne

Co powiecie na temat szyfrowania algorytmem SHA? Jakim jest zabezpieczeniem? Maksymalnym, beznadziejnym? Czy gdyby ktoś chciał, mógłby je złamać? Zależy mi na odpowiedzi!

Do czego chcesz to użyć ? Co chcesz szyfrować ? Zabezpieczenie jak zabezpieczenie. Ważne jest raczej hasło. Moje np. najszybszy na obecna chwile komputer na świecie rozszyfruje za 6 milionów lat :smiley: o ile nie wyznam go na torturach :frowning:

Mam program w którym przechowywuję dane, szyfrowany SHA. Zależy mi, aby te dane były bezpieczne.

Przecież SHA to rodzina funkcji haszujących a nie algorytm szyfrujący.

Słyszałem też o równie skutecznej metodzie, ale bardziej humanitarnej jaką jest podesłanie Ci nadobnej dziewicy która już tam sobie znanymi metodami osiągnie ten sam cel. :slight_smile:

Chodzi ci pewnie nie SHA tylko o szyfr SHACAL oparty na SHA. Niestety nie odpowiem ci czy jest bezpieczy bo to zalezy od tego jak została napisana procedura i czy deszyfrator pozostawia ślad. Z punktu widzenia samej metody to bezpieczeństwo zależy od hasła szyfrującego. Dla pełnego bezpieczeństwa to 32 znaki duże, małe litery i znaki specjalne. Rozszyfrowanie miliony lat. Jeszce inaczej. Jeżeli dane są szyfrowane do pliku to sposób bezpieczny, jeżeli jest to transmisja pomiędzy jednostkami za pomocą generowanego ciągu znaków szyfrujących to nie jest to zbyt bezpieczne, chociaz kiedys bylo stosowane do podpisów elektronicznych.