Szyfrowanie danych na dysku zewnętrznym

Witam, posiadam zewnętrzny dysk HDd 500gb 2.5 cala firmy lacie. Dysk jest typu play&plung czy jakoś tak jak zwykły pendrive. Mam na nim sporo danych typu muzyka, gry, zdjęcia itp. Wszystko jest ładnie posegregowane w folderach. Jako, ze nie korzystam z dysku sam czasami go pożyczam znajomy nie chciałbym, żeby mieli do wszystkiego dostęp. Poszukuje jakiegoś programu, który bym zainstalował na dysku zewnętrznym i pozwolił by na zakładanie haseł na wybrane foldery. I na folder w którym program by sie znajdował żeby nikt go nie usunął i miał bez problemowy dostęp. Nie chce winrara i innych do pakowania, potrzebuje czegoś ze klikając na folder wpisuje hasło i mam dostęp do danych w foldderach. Najlepiej darmowy i łatwy w użyciu. Liczę na was i sorka za błędy pisze z telefonu.

jednym z prosciejszych programow do tego typu zadan jest GiliSoft USB Stick Encryption tworzy partycje szyfruje ja a ten partycji ktora zostaje tworzy agenta i po wpisaniu hasla pojawia sie ukryta partycja.Normalna opcja ktora mi przychodzi do glowy jest true krypt ale z tym jest wiecej zabawy.

pozdrawiam