Szyfrowanie danych


(Spirit) #1

Witam

Szukam dobrego programu do szyfrowania danych, dodam ze mam Viste.

Dziękuję za pomoc.


(Skr3czu) #2

Witam,

Zobacz tutaj:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... nie+danych

:arrow: http://www.download.net.pl/c23/Szyfrowanie-danych/

Pozdrawiam.


(Lasero) #3

TrueCrypt! dobry :smiley: oraz darmowy program.


(Spirit) #4

Który z tych programów jest taki ze np. Wybiera się folder i wpisuje się hasło coś takiego jak SekretNIK.


(Skr3czu) #5

Folder na hasło ?

Zobacz:

:arrow: viewtopic.php?f=1&t=268987

Pozdrawiam.


(Blotny) #6

Mała uwaga:

Szyfrowałem kiedyś w Total Comander folder. Nastęnie CleanGP usunąłem wszystkie ciasteczka itp. Przy okazji usunął się klucz do deszyfracji. I z programów nici. Uważaj więc na to.


(Hashi) #7

Dość ciekawym rozwiazaniem jest folder/dysk widziany w ekploratorze jako partycja. Można go przenośić na pendrivie razem z TrueCrypt'em. Plik można kopiować (w tym przechowywać na nośniku optycznym). Kiedy trzeba montujemy go w TrueCrypt i mamy wirtualną partycje z zaszyfrowanymi danymi.


(Spirit) #8

Może ktoś wie jak tylko ukryć jeden folder niż całą partycję. ??


(Skr3czu) #9

Zobacz:

:arrow: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak ... y%C4%87+fo

Masz nawet filmik...

Pozdrawiam.


(Spirit) #10

Dzięki kolego znalazłem coś dla ciebie ten program jest taki sam jak sekretNIK wielkie dzięki. http://lajfmajster.pl/2009/04/11/jak-uk ... fektywniej


(Groszek83) #11

Witam,

odświeżę temat, gdyż poszukuję czegoś związanego z szyfrowaniem, ale w innej wersji.

Szukam programu do szyfrowania danych, którego można odpalić z pendrive (wersja portbale), prosty w obsłudze (najlepiej ograniczający się do wskazanie plików, wpisania hasła i koniec). Znalazłem jeden programik (Little Code 3.0 Pro), jednak w danym momencie może on zaszyfrować tylko jeden plik, to oznacza, że jeśli chcę na pendrive zaszyfrować 5 plików, muszę pięc razy przeprowadzać czynność wyboru pliku, wpisywania hasła i szyfrowania. Szukam programu, w którym można będzie zaznaczyć większość ilość plików/folderów i zaszyfrować je "za jednym zamachem".

Wiem, że isteniej program True Crypt, jednak nie do końca rozumiem stwierdzenie, że szyfruje on dane "w locie" i tworzy wirtualne dyski, a przez to że tego nie rozumiem, nie próbowałem jeszcze go używać. Być może jest to program, który wspaniale będzie spełniał moje potrzeby, jednak czy któs z Was mógłby mi w sposób łopatologiczny wytłumaczyć o co chodzi w szyfrowaniu "w locie" i tworzeniu wirtualnych dysków ?

Program którego szukam używać chce tylko do szyfrowania pendrive (dlatego też ważna jest dla mnie wersja portable) abym mógł odszyfrować dane na komputerze u kolegi, w pracy itp.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie cenne uwagi.

Pozdrawiam


(Hashi) #12

TrueCrypt uruchamiać można także z pendrive. Masz w nim opcje stworzenia wirtualnego dysku. Co to oznacza? Program tworzy plik (sam ustalasz rozmiar tego pliku, sposób szyfrowania, system plików itd.) który po zamontowaniu będzie widoczny w eksploratorze Windows jako partycja (np. Dysk X:) - partycja będzie miała wielkość pliku. Wszystko co skopiujesz na tą partycje jest szyfrowane w locie. Podczas odłączania pendrive gdy odmontujesz wirtualny dysk (np. X:) przyciskiem Dismount dysk zostanie zaszyfrowany (na penie będziesz miał plik bez rozszerzenia czyli poprostu "plik").

Co ważne plik można dowolnie kopiować i przenosić z komputera na komputer, ponadto oprócz zwykłego hasła można użyć dodatkowo dowolnego pliku np. zdjęcie jakiejś osoby lub mp3 które będzie dodatkowym kluczem. Można ustawić także opcje automatycznego montowania. Jest to naprawde potężne narzędzie do szyfrowania.

Pozdrawiam.