Szyfrowanie katalogów w windowsie, a uszkodzenie hardware

Witajcie po raz pierwszy.

Sprowadza mnie dość nietypowy problem - brak możliwości odzyskania zaszyfrowanych pod XP kilku katalogów (szyfrowanie standardowe pod XP dostępne w atrybutach). Niestety odszyfrowanie jest możliwe tylko po odpaleniu systemu na którym szyfrowanie zostało ustawione (z tego co udało mi się przeczytać w sieci). To jednak nie jest możliwe bo część sprzętu w komputerze uległa uszkodzeniu. Dysk włożyłem do innego komputera, mając nadzieję odpalenia się na nim systemu, jednak ten cały czas się restartuje. Czy ktoś zna rozwiązanie ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Sprobuj odzyskiwanie systemu lub ponowne zainstalowanie Windy bez formatowania oczywiscie :slight_smile: powinno pomoc…

Szyfrowanie to broń obosieczna. Sam jestem ciekaw, czy da się taki problem rozwiązać.

Na pewno dam znać jeśli uda mi się to “odszyfrować”.

a certyfikaty zachowałeś … kopia profilu itp. W takich przypadkach pomoże tylko agent odzyskiwania danych

Edytor zasad grupy >> system szyfrowania plików >> Utwórz agenta odzyskiwania danych

lub

używaj do szyfrowania programow firm trzecich np. G DATA Software lub darmowych TrueCrypt? Decyzja należy do ciebie.

roD