Szyfrowanie plików i danych wysyłanych przez internet

Wiadomo, że wysyłanie przez maila czy za pośrednictwem serwerów pośredniczących pozostawia ślad. W jaki więc sposób zabezpieczać przesyłane dane wrażliwe przed niepowołanym dostępem? TrueCrypt? Tylko czy on przypadkiem nie został złamany?

Nie polecam True Crypt. Jest to dość proste do złamania. Najlepiej jest skorzystać z jednej z aplikacji szyfrujących. W firmie dysponujemy różnymi danymi, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Korzystamy z tej aplikacji:

https://www.eurocert.pl/aplikacja-do-szyfrowania,101.html

Na stronie jest dokładnie opisane na czym polega. Po zarejestrowaniu się na stronie dostajesz swój certyfikat za pomoca którego możesz potwierdzić,że Ty to Ty. Aplikacja jest dostępna cały czas. 

E-mail odporny na inwigilację

Ukryj swoje dane

TrueCrypt łatwy do złamania? Gratuluję. Społeczność długo zbierała kasę żeeby zrobiono audyt bezpieczeństwa tego programu który nie wykazał żadnych poważnych luk. Jesteś chyba lepszy od NSA które musiało wymusić na autorach zakończenie rozwoju tego programu. Chętnie się dokształcę jak się łamie Truecrypta, pokażesz mi?

NSA wymuszająca zakończenie rozwoju niszowego programiku to czysty absurd.

Reszta natomiast jest prawdą, algorytmy Serpent czy twofish gwarantują całkiem przyzwoite bezpieczeństwo, warto tylko pamiętać aby używać jak najdłuższych haseł z szeroką pulą znaków (najlepiej cyfry, duże i małe litery, znaki specjalne).

TrueCrypt niszowym programem… Toć on był najpopularniejszy w czasach jak był rozwijany, kto by miał kasę na audyt niszowego programu o tracił na to czas?