Szyfrowanie w Windows Vista Home Premium

Witam,

Tak jak w temacie, nie mówcie mi, że nie działa?

wlasciwoscivx0.jpg

Moje drugie pytanie to czy ktoś wie jak działa poniższa funkcja i doczego służy? Wyjaśnijcie dokladnie…

obrazai9.jpg

Denerwują mnie jeszcze:

Brak loga podczas logowania systemu.

Za duże menu start.

Nieprzezroczystość zmaksymalizowanych okien.

Brak opcji ukryj zawarotść dysku na partycji C.

Czego jeszcze brakuje w Vista Home Premium według was?

Czy jest program pod Viste: Mobile Phone Menager ?

Mam wersje Mobile Phone Menager 4.05.46.11.4.0 SmartSync pl pod xp ale jak zainstaluje sie to nie dziala.

szyfrowanie z tego co wiem działa od visty business wzwyż czyli home premium nie obsługuje

Szyfrowanie czyli Bitlocker nie działa na Home premium :smiley:

Wg mnie nie brakuje niczego - jak sama nazwa mówi, ma to być wersja domowa, więc po co komu do domu funkcja szyfrowania?

Chyba, że ktoś chce zabezpieczyć komputer przed natrętną mamą, która ciągle podczas naszej nieobecności sprawdza historię otwieranych stron. :stuck_out_tongue:

Poza tym, ma wszystko, czego potrzeba - niektórzy mówili także, że powinna mieć możliwość pobierania tych dodatków do Visty, ale przyznajmy szczerze - na co to komu? Zresztą same dodatki tak czy siak są mało ciekawe… :?

A funkcja “Użyj obrazu tła dla każdego typu folderów” służy po to, aby np. w folderze muzyka w tle był obrazek z jakimiś nutkami tudzież płytą CD i to wszystko… . :roll:

Powtarzasz się, wczoraj pisałeś to samo. Mnie też wiele rzeczy denerwuje, a się z tym nie obnoszę :wink:

A co do tego loga przy bootowaniu, to sam Ci wczoraj w innym wątku napisałem, żebyś użył odpowiedniego programu i sobie logo ustawił. Nawet linka podałem jak na tacy.

briho nie denerwuj sie, niechce instalowac zadnych pierduł.

Za każdym razem jak sie włącze pc to w Windowsie musze aktualizować godzine.

Też tak macie? Wie może ktoś jak temu zaradzić?

To szyfrowanie, któro jest w zrzucie ekranowym to nie jest chyba BitLocker tylko szyfrowanie EFS?

Może jednak da się to jakoś włączyć?

Sprawdź baterię podtrzymującą BIOS

W biosie zawsze godzina jest prawidłowa.

Nowe okno w Windows Vista:

funkcjekq6.jpg

Ktoś wie może czy są tu jakieś ciekawe fuckje warte włączenia?

Czy da się zmienić okno logowania do konta urzytkownika tak jak w xp?

Czy normalnie siedzicie na koncie Administratora czy Użytkownika?

Sunrise Vista Konfigurator to żadna “pierdoła”, możesz za jego pomocą zmienić kilka uciążliwych rzeczy w Viście, w tym między innymi dodać sobie logo do bootowania systemu. No ale jak nie chcesz, Twoja sprawa :slight_smile:

Nie działa w pełni funkcjonalnie ale jednak EFS w Viście Home Premium jest.

INFO zaczerpnięte z pliku pomocy Windows Vista

Pozdrawiam

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 4:12

Można tak ustawić system, żeby nie pokazywał dysku systemowego wystarczy UKRYĆ LITERĘ DYSKU

000ea3984806d158.jpg

Pozdrawiam

BitLocker bez tajemnic

Pozdrawiam