T6060 czy x-530?

Witam ,zastanawiam się nad zakupem niedrogich fajnych głośników ,tylko mam dylemat ,czy wybrać Creative T6060 (5.1),czy Logitech X-530(5.1).Bede używał ich do słuchania muzy ,fimów i gier ,w niedużym pokoju.Co doradzicie??

Lazikarmaly.gif

z tych dwuch to chyba Creative T6060 (5.1) wybrał bym .

ale polecam także TE

sam je używam i jestem z nich bardzo zadowolony.

Ogólnie nie udzielam się na tym forum, ale tego wątku nie mogłem tak pozostawić …

Sam kiedyś zastanawiałem się nad wyborem głośników i rozpatrywałem te 2 modele, wybrałem X-530, kolega kupił T6060 … Moje głośniki w połączeniu z nową DS3 (płyta główna Gigabyte z “nowym dźwiękiem Realteka”) grają o wiele bardziej rewelacyjnie niż Creative’ … Głośniki naturalnie mają wady, jak np. słyszalne radio przy maksymalnych wychyleniach pokrętła głośności (Dlatego ustawiamy na 50%), ale barwa dźwięku i jej zakres jest o wiele lepszy niż w T6060 …

Tobie pozostawiam wybór.

Czekaj cierpliwie a nie pisz OTów. Kosz.

Ja mam X-530 i grają naprawde dobrze, miałem możliwość odsłuchania w sklepie i X-530 oraz T6060 i musze powiedzieć że Logitechy wg. mojego ucha wypadły ciut lepiej. Niestety ma ten zestaw kilka minusów. Jak chociażby ruskie radio i trzaski przy np. włączaniu światła w pokoju. Można to obejść w prosty sposób ale jednak pewien “niesmak” pozostaje. Jednak co mnie najbardziej drażni to fakt że komp jest podłączony pod prawy przedni głośnik a dopiero z niego idzie gruby kabel (niestety niezbyt długi) do subwa.

Jesli chodzi o jakosc dzwieku jest ona podobna, ale wydaje mi sie ze w x530 troszeczke bardziej muzyka jest wyrazista. W x530, latwiej mozna bylo odroznic instrumenty (ale moze to tez kwestia oprogramowania). W X530 kazdy z glosnikow sklada sie z dwoch membran (w t6060 tylko przednie).

X 530 - krotkie kable dla tylnych glosnikow (bedzie trzeba kupic przedluzac), brak pilota

T6060 co prawda jest pilot, ale komiczny w postaci grubego kabla zakonczonego regulatorem basow i glosnosci

A TERAZ UWAGA! !!

cykliczie. Jest ona slyszalne takze gdy nic nie gra, niezaleznie od ustawionej glosnosci. CZY KTOS WIE CO MAM ZROBIC?

PS. Na Twoim miejscu pomyslalbym zamiast 5.1, kupic w podobnej cenie 2.1

Krótko: X-530 - głośniki bez wad nie licząć tych co zawsze - radyjko i piknięcia przy np. włączeniu światła w pokoju.

Poza tym zdecydowanie lepsza jakość dźwieku od creative.

Mimo wszystko brałbym X-530

A i jeszcze informacje na temat mojej karty dźwiękowej ,która jest zintegrowana na płycie. 6-kanałowy kodek AD1988 SoundMAX firmy ADI, wyjście S/PDIF .Czy ktoś się oriętuje co to może znaczyć?? :shock:

Kartę masz kiepska. Musisz pomyśleć o nowej.

Ale uciągnie te głośniki?

Uciagnie, jednak jakosci nie uzyskasz. Musisz wiedzieć że te głośniki maja wzmacniacz wiec karta nie ma znaczenia. Tu chodzi o jakość dźwięku.