Tablet + MS Outlook

(Maryś) #1

Witam,

O, szmat czasu jak mnie tu nie było.

Korzystam z MS Outlook 2010 na PC-cie.

Zastanawiam się nad kupieniem tabletu i tu pojawia się problem.

Dla mnie zasadniczą sprawą jest Outlook na tego typu sprzęcie.

No ale co zrobić, jak tu właściwie tylko Android ?

(skrzek) #2

To są Twoje dywagacje w temacie? to może do działu "na luzie"?

na Androida masz fajnego klienta Aqua Mail.

Nie mów proszę, że nie możesz żyć bez Outlooka - zwłaszcza gdy masz podpięte do niego konta POP3. Korzystanie z niego nabiera sensu dopiero przy kontach Exchange.

(Maryś) #3

skrzek ,

O ile mi wiadomo takie urządzenie jak TABLET należy do kategorii Hardware, więc proszę "WYLUZUJ".

Jak proszę o informację odnośnie MS Outlook to widocznie są powody dla których "nie mogę żyć bez niego".

Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy lubią wygodę i wszelkie zalety związane z tym pakietem.

Niemniej dziękuję za zainteresowanie tematem.

Sprawa pozostaje nadal aktualna : TABLET + MS OUTLOOK

(skrzek) #4

zakładam że Outlook nie powstanie na system od googla - z prostej przyczyny - google wycina (albo już wycieło) ActivSync z Gmaila - twierdząc że jest zbędny. Obie firmy chcą zarabiać na swoich rozwiązaniach - Google Apps staje się płatny, a skrzynki na Exchange też do tanich nie należą - co w znacznym stopniu ogranicza grupę docelową.

Dodatkowo nowy system od MS jest przystosowany do tabletów - kafelki się tam sprawdzą - powstają pierwsze tablety z Win8 - więc to najprawdopodobniej będzie kierunek Twoich poszukiwań - http://media2.pl/technologie/99753-Nowe ... edazy.html

Wygoda i zalety o których wspominasz objawiają się dopiero wtedy, gdy masz konto na serwerze Exchange, ale również w tym wypadku możesz sobie poradzić, gdyż jest praktycznie w pełni funkcjonalny dostęp OWA.

(Maryś) #5

skrzek ,

Dziękuję za merytoryczną informację.

Trzeba będzie iść w kierunku Win8 i MS Office 2013 lub (?) :

Microsoft Office na tablecie z Androidem? Żaden problem!

(skrzek) #6

Ta aplikacja obsługuje - Use Microsoft Word®, Excel®and PowerPoint® on your tablet to create, review and edit files. - więc pomija Outlooka (przyczyna podana wyżej - pieniążki) poza tym spiderweb pisze, że "ma wrażenie obsługi poprzez znany TeamViewer".

Powiedz mi proszę, czy posiadasz konto Exchange, czy to jedynie przyzwyczajenie?

Bo jeśli posiadasz, to część synchronizacji zachowasz jeśli konto do końca miesiąca zarejestrujesz konto w urządzeniu z andkiem http://owindowsphone.pl/google-porzucaj ... tlook-com/

(Maryś) #7

skrzek ,

Dzięki za informacje.

Nie posiadam konta typu Exchange.

Są to konta typu IMAP/SMTP.

Prowadzę firmę i przyzwycziłem się już do Outlooka, którego traktuję jak organizer

(baza ponad 1000 kontaków, która systematycznie sie powiększa).

Do tego dochodzi synchronizacja ze smartfonem na Symbianie (Nokia C-7).

Jestem z takiego rozwiązania zadowolony.

Traktuję to typowo z punktu widzenia użytkownika.

Te rozwiązania mają mi służyć do pracy, a że jestem osobą bardzo zorganizowaną

i systematyczną przynosi to odpowiednie efekty.

Ponieważ w tym roku czekają mnie intensywne wyjazdy po Polsce,

zastanawiam się nad kupnem notebooka (ten w podpisie używa syn) lub tabletu

z naciskiem na drugą opcję (może się mylę) i dlatego tak zależy mi na Outlooku.

Myślę, że CodeTwo Outlook Sync pozwoli mi na sprawne zarządzanie na domowym PC-cie

i mobilnym tablecie ? lub notebooku ?

(skrzek) #8

a co to za konto pocztowe? podpięte pod pocztę na hostingu strony?

Czy może gmail z własną domeną? (Bo wtedy masz te najważniejsze użyteczności w Gmailu i działają domyślnie na Andku)

Może zamiast zakupować synchronizację warto rozważyć migrację poczty na Exchange - wtedy masz wymianę ze wszystkim pracownikami i synchronizację w większości przypadków (dodatkowo wspomniany wczesniej dostęp OWA - Outlook w przeglądarce) - tylko ta opcja wiąże się z miesięcznymi opłatami.

Ten CodeTwo Outlook Sync - to taki mini Exchange pozwalający na wymianę danych między dwoma kompami (ale tylko z Windows - więc tablet z Andkiem odpada)

(Maryś) #9

Mamy konta pocztowe takie jak domena strony.

Jak to jest technicznie zrobione to nie wiem.

Zajmuje się tym zaprzyjaźniony informatyk.

Tak wiem, że Code Two Outlook Sync działa w środowisku Windows,

więc sprawa w tej chwili jest raczej wyjaśniona - Tablet + Win8.

Dzięki serdeczne.