Tablet


(b3) #1

Mam pytanie dotyczące tabletu Wacom Pen Partner. Czy może ktoś posiada tak owy i moze mi powiedziec czy nadaje sie on do rysowania w Corel Painterze lub Photoshopie ? ;] Bo w jego opisie nie ma ani słowa o poziomach nacisku, wiec wydaje sie raczej biurowym narzedziem. Moze ktos z was posiada tablet A6 który godny jest polecenia dla początkujacego artysty :smiley: z uwzględnieniem oczywiście na jego cene.

Dziękuje i pozdrawiam.


(system) #2

Ja mam firmy "Pentagram" kosztował 300 zł i jak na początek jest doskonały tyle co pamiętam to miał symbol XL.


(Filifera) #3

Kolega Kerimus mnie uprzedził.Tablet "Pentagram" polecam również . Posiada odpowiednie stery pracujące pod XP. Posiada interfeis regulacji nacisku pióra itd. No cóż a jego wielkośc możesz dobrać sam w sklepie do twych potrzeb. Na pewno pracuje z Corelem bo sam w to sie bawię.Natomiast Wacom Pen Partner może i jest dobry nie zaprzeczam ale go nie znam.Miałem ten sam dylemat przy zakupie ale ich ceny są porównywalne..


(b3) #4

Nie używam Gimpa takze ciężko jest mi powiedziec czy obsługuje on tablety.

Słyszałam ze Pentagramy są nienajlepszej jakosci (?);]

może Wacom ? ;]


(system) #5

A ja odwrotnie,że są najlepsze przynajmniej na polskim rynku.Zresztą do zastosowań półprofesjonalnych są idealne,chyba,że chodzi Ci o całkiem coś innego to można polecać jakieś inne za 2-3 tyś. zł?


(b3) #6

Mnie polecano glownieWacomy ponieważ Pentagramy szybko sie ponoć psują i czesto pękają pióra. W Wacomach pióra są bezbateryjne wiec być moze wygodniejsze i trwalsze.


(Asterisk) #7

Post OT -----:>kasacja