Tag-i plików audio [kiedy do czynienia mamy z kompilacjami]

(Hasziszijjun) #1

Temat może nie jest do końca zgrabnie sformułowany [ale nie wiem, jak lepiej go sformułować].

Zastanawiam się, jak "otagować" utwory wchodzące w skład kompilacji. Załóżmy, że używamy Windows Media Player 11 i chcemy dodać do biblioteki album będący składanką [np. "Punk Goes Acoustic"]. Wtedy, kiedy go odtwarzamy, jako %wykonawca% wyświetli nam się "Open Hand", ponieważ ten zespół wykonuję utwór %nr% "01".

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się wpisanie np. "VA" w tagu %artist%, jednak wtedy, tracimy dostęp do tego utworu z biblioteki %artysty% "Open Hand" [a wcześniej w bibliotece tego wykonawcy mieliśmy %album% "Punk Goes Acoustic" z tym jednym utworem, po kliknięciu na nazwę %albumu% player pokazywał całą kompilację (składankę)].

Celem tego posta, jest znalezienie złotego środka... nie wiem jakiego - w głowie rysuję mi się pomysł wprowadzenia dodatkowego Tag-a... jednak nie wiem za bardzo jak to ugryźć, a być może jakiś forumowicz miał podobny problem i rozwiązał go na zasadzie "przecięcia węzła gordyjskiego" :wink:

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, zapraszam do ich przedstawienia. Pozdrawiam Serdecznie, Kamil.