Tajemnicze znikanie kasy z konta


(Mass Destruction) #1

Mam taki problem, posiadam telefon który został kupiony w Irlandii. Jakiś czas temu przepadło mi ponad 20zł, w sieci powiedzieli mi że wykonywałem połączenie za granicę.

Chyba nie jestem idiotą i wiem że nigdzie nie dzwoniłem ale oni tego nie rozumieją.

Wczoraj wyparowało kolejne 13 złotych, tym razem doszedł sms z potwierdzeniem rozmowy trwającej ponad 4 minuty (której nie było!). Jednak teraz mam inny numer niż za pierwszym razem.

Oba te zdarzenia łączył 1 fakt, ktoś chciał mi przesłać mmsa. Ale mms nie doszedł i nie mogę go pobrać na telefon. Zauważyłem, że w ustawieniach wiadomości mms mam wpisane ustawienia O2 a w... hmm... coś jak adres serwera (mam angielskie menu) wpisany irlandzki adres.

Czy to możliwe że przez to znikała mi kasa?

Jaki adres powinienem wpisać (ogólnie jaką konfigurację) w sieci PLUS GSM?


(Tomasz Paziewski) #2

http://plusgsm.pl/uslugi/internet_i_transmisja_danych/wap/konfiguracja_zdalna/


(matfeusz) #3

Pod tym adresem masz konfiguracje MMS:

http://www.plusgsm.pl/uslugi/konfiguracja/konfiguracja_mms/


(Zbych ) #4

Jaki masz telefon?? może na symbiane lub windows moble ?? jeżeli tak to możliwe że ktoś Ci przesłał wirusa "COMWARIOR" poprzez bluetooth, mms lub gprs , wirusa jest bardzo łatwo załapać , osobiscie również go już załapałem i również niewiedząc o tym traciłem kase bo wirus co jakiś czas sam sobie wysyła MMS-y korzystająć z "kontaktów" w telefonie , jak masz tela na symbianie to sciąg sobie wersje 30 dniową antywirusa "trend micro mobile" potem go zaktualizuj i przeskanuj tela.


(Mass Destruction) #5

Nie mam symbiana ani nic w tym stylu.

Na stronie podanej przez tom4444444tom pokazuje się adres ''http://mms.plusgsm.pl:8002''. Wpisałem go, ale pisze jeszcze że trzeba wybrać Plus MMS w nazwie sesji web. Problem w tym, że u mnie mogę wybrać tylko: O2 Active, 02 cośtam cośtam i WAP_GPRS :roll:

Da się to jakoś zrobić?


(G2spam) #6

Wybierz WAP_GPRS Rolling Eyes to profil połączenia gprs mms dla plusa gsm.

A wiesz czemu ci naliczało tak kosmicznie ? Bo miałeś ustwienia z o2 a jeżeli nie łączy się przez gprs to łączy przez csd a w taki mwypadku będzie to naliczane jak zwykłe połączenie :o


(Mass Destruction) #7

Wiem, zajarzyłem to jak wszedłem w ustawienia mms.

OK, ustawie na WAP_GPRS, mam nadzieję ze będzie dobrze :slight_smile:

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 19:29

Wysłałem mmsa z neta. Już mi nie żre kasy ale nie mogę pobrać tej wiadomości na telefon, bo pisze: Error: Your network settings do not allow you to request this URL :roll:

Można to jakoś naprawić?