Tajne konto


(putineq) #1

Czy da się na windowse XP Pro stworzyć tajne konto tak żeby nikt go nie widział tzn. jak się pojawia ekran logowania to żeby tylko było widać konto to które zawsze było a to które ja stwożyłem było dla tej drugiej osoby nie widoczne?? Jeśli jest taka możliwość to ją podajcie. Thx.


(Tokar141) #2

A jak się do niego zalogujesz??


(Ford Fokus) #3

Istnieje sposób na ukrycie dowolnego konta wyświetlanego w nowym oknie logowania do Windows XP. Zalogowanie na takie konto bedzie możliwe po przytrzymaniu klawiszy Alt + Ctrl, dwukrotnym nacisnieciu klawisza Delete i ręcznym wpisaniu nazwy u?ytkownika oraz has?a. Istnieje mozliwość ukrycia wszystkich kont…

  1. Uruchom Edytor rejestru.

  2. Przejdz do gałęzi rejestru: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList].

  3. Jezeli chcesz ukryć jakies konto, ustaw na 0 wartość typu DWORD z nazwą taką sama jak uzytkownika.

Gdy bedziesz chciał, aby konto było pokazywane w panelu logowania ustaw odpowiednia wartość na 1.

http://www.tweaks.pl/artykul-185.html


(lazikar) #4

Ford popraw błędy w skopiowanym tekście.


(McDracullo) #5

Tak. Zmień tryb logowania na klasyczny. Od tego momentu za każdym razem aby się zalogować musisz wpisać nazwę użytkownika i hasło. Nikt nie widzi jakie są inne konta. Problem zaczyna się gdy przeglądający zauważy w 'Documents and settings' folder tego usera (ustawianiami, 'moimi dokumentami' etc.) :slight_smile:


(Tomek Zamlynny) #6

start-> uruchom-> CMD

net user nazwa_uzytkownika /active:no ->wyłączenie konta

net user nazwa_uzytkownika /active:yes ->włączenie konta