Takie pytanie

(Darthtemplar) #1

Witam! Mam takie pytanie: czy można zwiększyc wydajnośc procesora?(od kolegi) i jak uruchomic drugi procesor(moje)

Mój procek to Petium D 2x2.66ghz ale chodzi tytlko na jednym i mam pytanie jak uruchonic drugi procesor?

(Michal Kolatek) #2

Jaki drugi procesor? to jest jeden proc z dwoma rdzeniami a nie 2 proce na płycie gł.

Jeden rdzeń pracuje bo na razie jest kilka programów obsługujących 2 rdzenie np. najnowszy Winrar beta, jak byś grał i zapuścił skaner antywirusowy to jeden rdzeń skanuje drugi obsługuje gre.

(Darthtemplar) #3

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 15:27

dobra ale i tak mi chodzi jakby miał chodzic na 2.66Ghz a nie na 5320Mhz

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 15:28

aha a nie da sie zrobic zeby dwa na gre poszly?

(Michal Kolatek) #4

Nigdy się nie łączy mocy dwóch proców.

do gier było trzeba kupić Athlona 64 lub FX, Pentiumy 4/D nie nadają się do gier, ogólne są mało wydajne jak coś od niebieskich to tylko i wyłącznie Core 2 Duo.

(Darthtemplar) #5

aha ok thx

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 15:30

a da sie zwiekszyc wydajnosc?

(Cezaris) #6

Odnośnie uruchamiania “drugiego” procesora. Domyślam się, że masz procesor dwurdzeniowy (czyli wykonany w technolgii HT czyli po polsku wielowątkowość). Procesor jest jeden, a np. menadżer zadań widzi do jako dwa procesory. Komputer dzieli sobie wykonywanie zadań pomiędzy dwoma “rdzeniami” co przyspiesza wykonywanie operacji. Oba rdzenie działają jednocześnie, nieda rady wyłączyć jednego znich.

A jeżeli chodzi o procka kolegi to więcej szczegółów proszę o konfiguracji kompa.

(McDracullo) #7

Nie mona sumowac odzdzielnych jednostek.

Tylko niektóe gry wykorzystują wielowątkowość (aktualnie to bodajże 1, ale tytułu nie pamietam). 2 rdzenie w dzisiejszych czasach najbardzie przydają się przy programach graficznych i do edycji plików Video.

(Darthtemplar) #8

ma procek mniej wiecej jak ja i chce on zwiekszyc wydajnosc bo mu sie troche gothic III tnie

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 15:33

Dzieki McDragullo, ale mam nadzieje ze te nowszy gry beda wykorzystywały dwardzenie :slight_smile:

(Michal Kolatek) #9

A ile masz ramu i jaką masz karte graf?

(McDracullo) #10

Nie, nie Pentium D to dwa jądra procesorowe zamkniete w jednej obudowie (w jednym sokecie pod jednym IHS). Można wyłaczyć jeden procesor w BIOS. Widzi go jako dwa procesory, bo fizycznei sa to dwa procesory. A dane do przetworzenia, są dzielone ale tylko te które na to pozwalają. Nie wsyztskie programy wykorzystują wielowątkowość.

Co do "przyspiesenia to radze zaineteresować się O/C.

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 15:34

Nie, nie Pentium D to dwa jądra procesorowe zamkniete w jednej obudowie (w jednym sokecie pod jednym IHS). Można wyłaczyć jeden procesor w BIOS. Widzi go jako dwa procesory, bo fizycznei sa to dwa procesory. A dane do przetworzenia, są dzielone ale tylko te które na to pozwalają. Nie wsyztskie programy wykorzystują wielowątkowość.

Co do "przyspiesenia to radze zaineteresować się O/C.

(Darthtemplar) #11

on ma 1024 ramu i karte ATI Radeon X1600

Co to znaczy O/C?

(McDracullo) #12

o zgrozo :shock: McDracullo.

dokłądnie. Bo ja ci powiem że mniej więcej możesz go podkręcić.

Pro czy XT? Tnie się Gothik… detale na minimum i rozdziałke mała. gotihk jest dośc wymagający. Dodatkowo zmiana sterów może coś pomorze.

overclocking. Czyli podkręcanie.

(Darthtemplar) #13

jeśli chodzi o niego ma procek dwurdzeniowy 2x2.60 Ghz

A czy można podkrecic procesor dwurdzeniowy? A jeśli tak czy różni sie od normalnego procesora ten zabieg? I czy bedzie gwałtowniej wzrastac temp.?

A i ma karte X1600 Pro

(Michal Kolatek) #14

tak

chyba niczym poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924

i poszukaj w internecie jest pełno poradników.

Pentiuma D napewno, jaki Twój kolega ma zasilacz?

(squeet) #15

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.