Takie samo IP zewnętrzne

Witam, mam z kolegą takie samo IP zewnętrzne. To nie jest żaden żart, nie chodzi o żadne gry, bany itd.

W 100% mamy takie samo IP zewnętrzne. Ja mam WiFi, on ma kabel. Czy to jest możliwe, czy jakiś błąd ? Powinniśmy to zgłosić do dostawcy internetu ? Nikt z nas w żadnym wypadku nie podszywa się pod kogoś czy coś w tym stylu.

Proszę o pomoc.

Razem jesteście podłączeni do tego samego routera - jeden kablem, drugi WiFi?

Jaki dostawca internetowy?

@Cedar

Jesteśmy z dwóch różnych części miasta. Mamy internet w tej samej firmie. Obaj mamy różne oferty

http://www.tracemyip.org/

ISP : Telekomunikacja Polska S.A.

Organization : P.H.U. Bitnet s.c.

{ o to chodziło ? ]

ISP dzierżawi łącze od tepsy i mają pojedyńczy adres IP (albo ograniczoną ich pule) i tyle. Obydwaj jesteście za NATem.

Dopiszę jeszcze, że u takich dostawców wspólne IP dla kilku/kilkudziesieciu osób to sprawa normalna.

Czyli raczej się tym nie przejmować , tak ma być. Ale gdyby w sprawę wchodziły już jakieś gry , bany itd. to byłby problem.

Dało by się to jakoś zmienić u dostawcy internetu ? + Gdyby kogoś za coś szukali za jakieś ’ przestępstwo internetowe ’ podejrzewali by nas dwóch 0_0 ?

By sprawdzali pewnie wszystkich z tym IP o danej godzinie. Później sprawdzanie po adresie MAC, którego ślad na serwerze dostawcy też pewnie zostaje.

Szukali by jednego, znaleźli by wielu :stuck_out_tongue:

: D Ok, dzięki .

Pozdrawiam