Taktowanie fsb

Chce sobie kupic nowy procesor 3.2ghz kosztuje on 330zł i niewiem co to znaczy taktowanie fsb a ten procesor ma 533 fsb czy to wplywa na szybkoś działania procesora?Jest to procesor Procesor INTEL CELERON D-352 - 3.20 GHz BOX / S- 775 (64bit).Dziwi mnie to że jest taki tani a np. pentium 4 mają 1.6ghz a są dóżo droższe.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Front_side_bus :wink:

Nie rozumiem skąd takie rozumowanie. P4 2.66 GHz kosztuje ~340 zł

Jeśli już porównujesz pentiuma do celerona, to w skrócie można by powiedzieć, że procesor celeron jest tak jakby “okrojoną” wersją procesora pentium i z tego powodu celeron jest tańszy. Trochę namieszałem, ale powinieneś zrozumieć.

Ale chyba bardziej opłacalny jest zakup Celerona (oczywiście jeśli mówimy tu o Sockecie 775)

ale cy opłaca się bardziej kupic p4 czy cerelona 3.2ghz?

ale P4 z jakim taktowaniem tez 3.2 ??

Zgadzam się, chociaż osobiście wolałbym już kupić jakiegoś semprona na am2

A może tak napisz jaką masz płytę i jej rewizję PCB - bo kupować to możesz, a płyta go nie obsłuży.

No płyte też zmieniam teraz mam płyte via vt8235 model msb147c a zmieniam na ASROCK 775Dual-880Pro - PT880 Pro, SATA, DDR 1/2, PCI-Ex, AGP, S-775

Firma Asrock nie produkuje zbyt dobre jakościowo płyty główne, więc zastanów się nad tym wyborem.

A jeśli nie kupiłeś jeszcze procesora to zastanów sie nad sempronem lub athlonem na AM2 bo to dużo lepszy wybór.

Lub poczkeaj na Conroe. :slight_smile:

To nie zastanawiaj się i bierz płytę pod dobre i (nietakieznowu)stare s939 :wink:

Na tym sokecie masz duże pole manewru przy ewentualnej zmianie procesora w przyszłości (w porównaniu do s775).

I radzę trzymać się z dala od Asrocka - głównego producenta płyt głównych do kompów na I Komunię z supermarketu.

Ja bym sie jednak zastanawiał nad tym socketem :wink: już nie długo nie będzie wspierany przez AMD(tzn. produkowany)i będzie go można nabyć jedynie z 2 ręki,

i to w tej chwili jest najrozsądniejsza decyzja :wink:

to asrock jest do niczego?Lebsza jest Płyta główna ASUS P5P800 SE - i865PE, SATA, DDR, AGP, S-775?Jeśli też nie jest najlepsza to podajcie jakiś przyklad na wymiary 30.5x24.5.cena do 300zł.powiedzcie czemu asrock jest takie zle?Bo są złej jakości i często się psują czy są mało wydajne?

Po prostu :roll:

Kiepska jakość, tanie materiały, często pada, niepodatność na O/C

Bierz Asusa :wink:

Ja jestem innego zdania, wnioskuje że kolega Mafioz_3000 specem w dziedzinie komputerów niejest i super sprzętu niepotrzebuje, a Asrock wcale taki zły niejest, dla przeciętnego użytkownika domowego wystarczy. To tak jakby facet dopiero co zrobil prawo jazdy a wy mu polecacie Subaru Impreze, zamiast np. Forda Fiesty. Podstawowe pytanie to doczego kolega bedzie kompa użytkował?

Polecacie czekać na Conroe, jak sie pokaże na rynku to cena bedzie kosmiczna, a wtedy i tak mu zaproponujecie poczekać bo Amd ogłosił jakiś super procek ktory niedługo wejdzie na rynek.

Ja proponuje rozejrzeć się za jakimś Athlonem.

Polemizował bym. Problemy ze sterami dla każdego użytkownika to cś strasznego. Tym bardziej do płyty głównej. W podobnej cenie jest ASUS któy jest dużo lepszy (ASRock to podfimraa ASUS’a… a diametralne różnice w ich sprzęcie).

Do gier typu call of duty, battlefield 2,no i ten co ma wyjśc nowy battlefield 2142.Oczywiście jeszcze do innych gier mniej wymagających jak gta sa.Do internetu i programow itp.

Ale to i tak nic nie zmienia. ASRocka nie polecem.