Tani, cichy wentylator na procesor ( Am2)

Witam wszystkich !

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem wentylatora na procesor. Dobija mnie już to wycie boxowego coolera. Jak włączam kompa to jest wszystko ok, ale po paru godzinach wentylator przyśpiesza, zwalnia, przyśpiesza, zwalnia… Denerwujące to strasznie. Chciałbym na ten zakup przeznaczyć ~ 50 zł. Najchętniej wziął bym Karakorum, ale nie wiem czy potrzebny mi aż tak drogi. Hp 100 Alcu też wydaje się ciekawy, ale czytałem dużo opinii, że jest głośny… Zależy mi na cichutkim no i oczywiście wydajnym, ale tutaj to problemów raczej nie będzie, nie chce nic podkręcać, temperatury teraz mam bardzo dobre, więc na pierwszym miejscu CISZA :slight_smile:

Na pewno nie szura jak boxowy, jak by przeszkadzał to obniżyć mu obroty lub kupić Acutake za 10 zł.

Czyli na najniższych obrotach temperatura powinna być także ok ?

marcin

możesz kupić regulator obrotów, którym płynnie kontrolujesz prędkość wentyla koszt. 8-9 zł.

Niby tak, ale w SpeedFanie mam to samo… Nawet jak zmniejszam obroty ze 100 na 60 % hałas niestety ciągle jest.

zobacz czy w biosie nie masz włączonej regulacji wiatraków, wtedy speedfan nic nie daje

Mam jeszcze jedno pytanko: Mógłbym kupić zwykły wentylator 92mm i założyć na dotychczasowy radiator ? Na pewno byłoby ciszej, bo Acutake dokładnie takie są.

W moim małym miasteczku sprzedają Arctic Coolingi czy lepiej kupić na miejscu czy zamówić Acutake na allegro ? Proszę o rady.

Dzisiaj kolega pożyczył mi regulator obrotów, podłączyłem go, ale co chwile piszczał :? , wydaje mi się, że wtedy gdy ruszałem jego kablem, o co może chodzić ?