Tani i energoszczędny komputer- 2 pytania

Witam serdecznie. Właśnie planuję kupić taki zestaw:

Gigabyte GA-MA78GM-S2H 205zł

AMD Athlon 4850e AM2 223zł

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK 123zł

Obudowę zostawiam starą, nagrywarkę tez.

Ze starego zestawu mam 300watowego modecoma z duzym wiatrakiem, który jest właściwie niesłyszalny. Chciałbym go zostawić bo 300w na ta konfigurację stykanie spokojnie no. Znacie jakaś zasiłkę która mogła by go zastapićo małej mocy i bardzo cichą? Chodzi tez o to ze im mocniejszy zasilacz tym niższa sprawność przy niższych obciążeniach = bardziej się grzeje = mocnej się musi obracać wentylator= jest głośniej, a ja chce miec cicho :slight_smile:

Zastanawiam się tez jakie chłodzenie dać na procka jego tdp to 45W Byc moze da się zastosowac sam radiator lub radiator z super cichym- nieslyszalnym wiatraczkiem? Oczywiscie w rozsądnej cenie:)

przeczytaj raz jeszcze co napisałeś i sie zastanów nad tym:P

jest dokładnie przeciwnie niż myślisz, przy niższych obciążeniach zasiłki mają lepszą sprawność.

a to czy ma 300W czy 1kW to i tak będzie komp brał taką samą moc z sieci…

polecam Corsair HXEU 520W - sprawność jedna z najwyższych na rynku i nieslyszalny praktycznie

beznadzieja!!

za tą cenę masz wiele wydajniejszy zestaw na Intel’u

płyta główna: GigaByte GA-P31-DS3L 160zł

procek: Intel Dual Core 2180 170zł + chłodzenie Pentagram Karakorum za 80zł

ramy: OCZ Platinum rev.2 CL4 2x1GB 130zł

ceny z apollo.pl

a zasiłke możesz zmienić na OCZ StealthXStream 500W za 170zł lub Corsair CMPSU 450-VXEU 450W (obydwa ciche)

PS. Będziesz robił OC?

Juz sie zastanawiłem i poprawiłem:)

Wszytko fajnie tylko kurde kosztuje ponad 300zł nie ma czegoś tańszego?.. wiem wiem za jakość trzeba płacić…

W dniu 25.06.2008 , o godzinie 18:38 został dopisany post przez Kombi

poprawka brakuje karty graficznej!

Nie bede robił OC

Nie będę tez w nic grał. Tylko poczta, Skype i inne bzdury.

Asus Radeon HD3650 256MB

Radeon 3650 kosztuje okolo 200zł a w pierwszym zestawie jest zintegrowany Radeon HD3200

Pierwszy zestaw kosztuje 550zł! W zestawie nr 2 wychodzi 660zł (liczone bez wiatraka na procku) Faktycznie taki beznadziejny zestaw wymyśliłem?

Kombi

płyta ta co podałeś

procesor X2 4000/4200 EE

pamięci te co podąłeś

zasilacz Corsair 450W kosztuje 180zł ale po raku użytkowania zwróci ci się z racji wyższej sprawności (pominę litościwym milczeniem to co na ten temat napisałeś). Poczt/Skype/Firefox/Opera(czy ktoś rozsądny używa jeszcze IE) będzie to wszystko śmigać ba będzie można pograć skoro ja na swojej integrze grałem w najnowszą choć roczną Larę Croft w 1024x768.

no, zestaw jest gorszy niz sredni

no wiec twój budżet wynosi 550zł i ma się w nim znaleźć płyta główna, ramy, grafa i procek, tak?

jeśli nie będziesz robił OC to chłodzenie raczej ci jest niepotrzebne :slight_smile:

więc:

płyta główna: GigaByte GA-P31-DS3L 160zł

procek: Intel Dual Core 2180 170zł

ramy: OCZ Platinum rev.2 CL4 2x1GB 130zł

grafa: PALIT RADEON HD 2600XT 256MB GDDR3 SONIC 70zł

razem: 530zł

ceny z apollo.pl :slight_smile:

Gruchacz stworzył ci zestaw marzeń. Kupuj go, ewentualnie możesz wziąć to zamiast OCZ-ów, jedne z najlepszych na rynku.

no ale jeśli nie będzie robił OC (co jest ogromnym błędem przy tym procku) to raczej nie ma różnicy jakie ramy :slight_smile:

a może laptop skoro energooszczędny :smiley:

Dziekóweczka Panowie =D>

Teraz napewno podjemę własciwą decyzję!

pozdrawiam

to może PSP :x

autor chciał stacjonarny, to stacjonarny :slight_smile:

no i laptop za 500zł, to powodzenia :slight_smile: