Tani komp do 1000 zł

Szanowni koledzy (i koleżanki of corZ)!

Proszę Was o “złożenie” komputera do 1000 - 1200 zł. Będzie służył do prac biurowych i neta :smiley: . Z góry dzięki.

~ 1200zł kompletny - wszystko na znak.pl

  1. Biostar Tforce 6100 AM2 ->233.zł

2.AMD Athlon 64 3000+ Orleans BOX ->282.00zł

  1. DDR2 1024MB PC-667 Goodram ->252.00zł

  2. Seagate 80 GB Barracuda 7200.10 ST380815AS ->170.00zł

  3. Asus DVD+/-RW DRW-1608P3S ->116.00 zł

  4. Spire BlackFin V SP-3005B ->99.00zł

  5. Modecom MC-350ATX 2.0 (350W) ->111.00zł

Suma: 1263.00 zł

Do przegladania neta i pracy w excelu wystarczy ci komputer za 200zl. Sprecyzuj bardziej swoje zapytanie prosze.

Oparty na AMD bo na Intelu nie ma sensu za taka cene:

Pyta glowna: Asus M2NPV-VM ~300

Procesor: Athlon 64 X2 EE 3600+ ~340

Pamiec: GoodRam DDR2 1GB 667MHz ~240

Dysk twardy: 160Gb (preferuje Wd) ~200

Naped + obudowa z zasilaczem: bezcenne :lol: ~70 + ~100

Z monitorem? Czy tez bez?

Jak dobrze poszperamy mozna dostac za ~1200 zlotych polskich nowych pieknych i pachnacych :confused:

[pl]Thoor jak nie znasz się to sie nie wypowiadaj. Zestaw, który podał CyraX_X jest najlepszy w tej cenie.

Sory. Nie naleze do tych ktorzy we wszystkim sa najlepsi. Potrafie przyznac sie do mojej niewiedzy ale zeby odrazu nowego forumowicza w taki sposob traktowac? A pozatym moj zestaw jest tez mysle dobry :wink:

Myślę, że powiniem mieć jakieś 1GB ramu. I chyba grafę to tylko zintegrowaną :frowning: . Najlepiej płyta mATX. Tak samo obudowa.

[pl]Thoor to można najpierw poczytać troche postów o składaniu kompów to miałbyś większe pojęcie. I sorki za takie przywitanie na forum :slight_smile:

wart swojej ceny ale jak to z allegro to pewnie wersja OEM - brak chłodzenia - kolejne koszty.

Podałem gotowy zestaw.

CyraX_X :-o Ale dlaczego akurat z allegro. Mozna w skleie go dostac za 320zl w Boxie :wink:

A co lepsze? ATA czy PATA?

http://pl.wikipedia.org/wiki/ATA

:shock:

Przepraszam, miało być S ATA, a nie ATA.

Sata 300 od aty np 133 niczym się nie różni, ale lepiej kupić satę.

budę kupuj atx.

Tak buda z zasilaczem :x , zasilacze w obudowach za ~100 nadają się do :■■■■:

Uzywa sie tego (pata) zamiennie z ATA. Sata jest nowym standardem nie rownolegla magistrala jak to bylo w przypadku ata aczkolwiek z szeregowa. Mowiac prosto i genialnie krotko, dyski serial ata ze zwykla ata roznia sie;

  • cienszymi kablami z mniejszymi wtyczkami (zeby nie powiedziec wtyczuszkami)

  • plusy tych wtyczek to to ze jest wiecej miejsca w obudowie, szybsza przepustowoscia danych (ok. 1,5Gb/s), lepsza cyrkulacja powietrza wewnatrz budy,

Lepsze mlode Sata niz stare Ata :twisted:

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 14:05

Tja, ale po co wydawac 3x wiecej kasy jak i tak nie bedzie potrzebna super moc i stabilne napiecie? Przeciez ten komp nie bedzie podkrecany bo nie bylo by najmniejszego sensu. Nadawac sie moze jedynie do biura i gier z przed 3lat/2lat

Dlaczego? Zależy mi na małych rozmiarach komputera. Czy w mATX mogą nie zmieścić się wentylatory i chłodzenie?

PS: Dzięki za wytłumaczenie.

Lepiej wziąć SATA-zawsze to nowsza technologia.A [pl]Thoor jak to ktoś kiedyś powiedział ( chyba Tobi :stuck_out_tongue: ) cytat:'Kup sobie klawiature z altem :wink: ) Bo takie posty się bardzo źle czyta :wink:

Nie no ludzie co za…, jak masz tak doradzać to pisz do admina z prośbą o bana.

Ile zaoszczędzisz? 10 cm na wysokości?

Kup atx, będzie lepsza cyrkulacja powierza, i np miejsce na więcej wentyli dysków. Ogólnie będzie mniej problemów z brakiem miejsca i chłodzeniem podzespołów.

Nie powiem, ja mam nadal zasilacz w obudowie.

Zresztą kolega ma zamiar kupić kompa do 1200zł. więc po co mu osobny zasilacz jak takiego kompa spokojnie pociągnie zwykły 250-300W.

I siedzieć jak na bombie zegarowej :x

I nie gadaj że nie mam sensu wydawać 120zł na Modecom MC-350 albo jeszcze mniej nawet na Fortrona MDN ® lub THA-P bo głupoty opowiadasz.

tekken :mrgreen: nie uzywam polskich znakow; i ‘ktos’ mi nie napisal ze mam kupic sobie klawiature z altem

Tobi - dzieki za krytyke i fachowa porade - tak trzymaj!

CyraX_X - purepc.pl ; hehe

Po spedzeniu 30min na tym forum… ech sami sobie dopiszcie