Tani komputer do prostych zadań

(Baku 1986) #1

Witam,

Nie bardzo orientuję się w sprzęcie z dolnego segmentu dlatego prosiłbym o pomoc. Potrzebuję dla znajomego komputer, który służyć będzie do przeglądania internetu, oglądania zdjęć, filmów na DVD i szeroko pojętych prac biurowych. Granie zupełnie nie wchodzi w rachubę.

Jak dobrać sprzęt aby nie przepłacać za coś czego nigdy nie wykorzysta, ale również tak aby można było komfortowo na takim komputerze pracować? Głównie chodzi mi tutaj o procesor, pamięć, płytę główną, kartę graficzną i zasilacz.

(Aleksander) #2

Witaj.

Polecam zainteresować się ofertą sprzętu poleasingowego - pełno tego np. na alledrogo. Właśnie sam z takiego skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Z powodzeniem, spełnia dokładnie te funkcje które opisałeś.

Kupiłem następujący zestaw:

• Dell GX260 (Intel Pentium 4 2GHz, pamięć RAM rozszerzona do 1,25GB, HDD 20GB, CD-ROM)

• monitor Dell 1905FP

• klawiatura Dell

Sprzęt w stanie niemal idealnym (klawiatura i monitor bez śladów użytkowania, obudowa komputera lekko porysowana - ale bardzo ładna)

Za całość zapłaciłem 600PLN. Brutto. Do tego doszedł jeszcze koszt zakupu Windows, choć tu się akutat "sfrajerowałem", bo mam XP Home OEM, a mogło być XP Professional ze specjalną licencją dla firm zajmujących się odzyskiwaniem sprzętu - nie wiedziałem wtedy, że jest taka możliwość. Było by w sumie 100PLN taniej.

Zajrzyj, powybieraj:

http://tnij.org/if9r

(skrzek) #3

dokładnie taki poleasingowy z allegro, albo taniego używanego notebooka - zwłaszcza teraz gdy nowy i3 to koszt niespełna 2500pln - przynajmniej na biurku mniej miejsca zajmie jako stacjonarka, bo bateria pewnie pozwoli mu na przeniesienie z pokoju do pokoju (choć nie zawsze)

(ste-fan) #4

weź jakiegoś intel Celeron 2,8Ghz,1GB ram + obowiązkowo windows xp - takie masz na allegro za rozsądną cenę czyli do 300zł z przesyłką

(Aldanist) #5

Używki to zdecydowanie w takim wypadku najlepszy wybór i tani. Od razu masz taki z systemem, licencją i za niedużą kasę.

Hmmm, z takiej kategorii biurowej to Delle są popularne i wydajne pod tym kątem:

Dell GX280

Albo:

Drugi GX280

(Baku 1986) #6

Może trochę źle napisałem. Znajomemu zależy na nowym komputerze - ma to być typowy składak z gwarancją na podzespoły itp. Chodzi nie tyle o to żeby było bardzo tanio, ale możliwe jak najtaniej przy zachowaniu pełnego komfortu pracy (pomijając oczywiście gry).

(Michal Kolatek) #7

Za 1 tyś zł, można jeszcze obniżyć cenę kupując zasilacz Fortron 350W APN i tańszą obudowę.

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3340

Ceny z gral.pl, można jeszcze wstawić np proca X2, ale do tego celu to Sempron starczy, płyta obecnie nie dostępna, ale warto poczekać na dostawę bo ten model ma sporo złącz które mogą się kiedyś przydać.

Monitor potrzebny?

(Baku 1986) #8

Monitor niepotrzebny. Dzięki za ten zestaw posprawdzam sobie dokładniej te podzespoły. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo przywozicie.