Tani laptop - OPTIMUS?


(Emgieer) #1

Witam. Ostatnio chciałem kupić jakiegoś taniego lapka z "normalną" kartą graficzną. Znalazłem coś takiego:

http://www.optimus.pl/oferta/notebooki/seria-performance/produkt/id/optimus-optibook-ml810vb/

I zastanawiam się czy warto. Parametry wyglądają całkiem nieźle, ale nie wiem jak mam się odnosić do samej marki. Z tego co wiem optimus ostatnio ma jakieś problemy i zostawia długi, a nie chciałbym stracić gwarancji z powodu upadłości lub czego w tym stylu. Dlatego chciałem zapytać, co inni o tym myślą. Z góry dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

EDIT:

Dobra, nie doczytałem o tym optimusie do końca w sieci:( Jak podaje wikipedia spółka złożyła wniosek o głoszenie upadłości. Więc chyba moje pytanie jest nieaktualne. Ciekawi mnie tylko co z użytkownikami którzy kupili ich sprzęt i mają nadal gwarancję.... A poza tym na stronie optimusa są newsy odnośnie wypuszczenia jakiegoś nowego serwera czy czegoś takiego. Więc może sąd nie ogłosił upadłości?


(Adalbert) #2

Nie kupiłbym laptopa Optimus'a... W jakiej cenie miałbyś go mieć? Na ceneo jest za 2,2/2,3k a w takiej cenie to brałbym http://allegro.pl/item451852391_fl90_2x ... torba.html

Rozumiem, że pograć chciałbyś trochę?

http://forum.pclab.pl/t349349.html


(Emgieer) #3

Fajny ten FL90 :smiley: Chyba rzeczywiście zdecyduję się na coś takiego. Tylko jakoś nie mogę się przekonać do zakupu na allegro. I ciekawe jak wygląda gwarancja do tego sprzętu ( w jakimś sklepie znalazłem informacje że za door2door trzeba dopłacić, czyli tutaj pewnie będę musiał wysyłać na swój kosz jeśli coś by się stało:( ). Ale chyba napisze mejla do sprzedającego :slight_smile: Dzięki za rade. Btw to FAQ niezłe całkiem :slight_smile: