TANI PALMTOP - poszukję

Zamierzam sobie kupić palmtopa lecz nie wiem jakiego. Chcę abyści pomogli mi w wyborze. Palmtop musi być tani i dobrze by było żeby był nowy (nie z allegro - chyba żebyły jakiś bardzo fajny zza bardzo niską cenę ). Nie będę podawał konkretnej ceny bo jak powiem 300zł to powiecie że za tyle to nowego sie nie kupi, a jak powiem 2000zł to znowu powiecie że za tyle to ii nawet wypasionego paltopa sobie kupisz. Dlatego mówie ; “Ma być tani i dobry”.

wróżką nie jestem :>

musisz podać na czym Ci zależy w paltopie:

  • WIFI?

  • bluetooth?

  • GSM?

  • GPS?

  • wielkość ekranu?

  • klawiatura qwerty?

pozdrawiam!

Nalepiej na wszystkim.

WiFi, Bluetooth napewno. Funkcja telefonu, SMS tez na pewno. Przydałby sie aparacik (ale niekoniecznie). Ekran im większy tym lepszy, Klawiatura owszem przydatna :D.

No to cóż:

SPV m650 :wink:

ten spv to chyba jeden z lepszych wyborów za te pieniążki… szkoda tylko procka, 200Mhz to moze i 67Mhz wiecej niż mój pierwszy desktop, ale jednak dziś na palmtopa to ciut mało… ale chyba nic dużo lepiej w tych pieniązkach nie znajdziesz, chyba ze jestes w stanie dołożyć do tego ze 3-4 stówki…

A on ma klawiature ??

nie

Jeśli nie to Toshiba G900 też świetny wybór !

hp ipaq -używany

hp ipaq… ale który?

jeśli mozesz zrezygnować z GPS to zdecydowanie polecam Toshiba G900, nie miałem ale wszędzie czytałem dobre opinie i testy, nawet byłem blisko kupna, ale GPS wziął górę :>

może G900 + Automapa 5 + Navibe 735 ? :wink:

jeśli komuś nie przeszkadza zewnętrzny GPS to jest to bardzo fajny pomysł :slight_smile:

GPS zostaje w samochodzie a fona nosisz przy sobie :stuck_out_tongue: jak przyjdzie co do czego to odpalasz GPS i BT w fonie i potem aplikację automapa i łączy z GPS :stuck_out_tongue:

no tak, tylko ma to taki minus, że czasem GPS przydaje sie nie w samochodzie :> (oczywiście zależy kto co robi…)

jeśli masz zewnętrzny GPS to ide o zakład ze przydałby ci się wtedy kiedy akurat go nie będziesz miał przy sobie :> życie…

hp ipaq np 1940 tani ale niestety nie ma wifi aparatu ale wifi można dołożyć na karty sdio ma bt i irde hp ipaq 1950 ma wifi nie ma aparatu nie ma bt ma irde hp 1940 używki chodzą po 180-200zł a 1950 nie widziałem używki widziałem nową za 349zł

Używany Palm Tungsten X (T|X), a jeśli nie starczy Ci pieniążków to Tungsten C. Oba mają bardzo mocne procki i Wi-Fi oraz najlepszy system operacyjny.

O to moi nowi kandydaci:

Toshiba G900

Eten Glofiish M700

lub coś z tańszej półki lecz niestety bez klawiatury.

Eten Glofiish X500

Który z wymienionych najbardziej opłacalny. Jeżeli uważanie że żaden proszę podajcie swoją propozycję w tym samym przedziale cenowym, z podobnymi parametrami i funkcjami. bardzo mi na tym zalezy abyście pomogli mi i wybrali jak najlepszy za tę pieniądze.

jeśli wytrzymasz brak GPS to bierz toshibe, jeśli nie to m700 ale różne opinie sie czyta o etenach, jedni są zadowoloni, inni płaczą że sie sypie… no i bądź tu mądry… :wink:

o GPS nie jest aż tak pilny. Nie zgubię się w domu ani drodze do szkoły :D.

Czy ten Toshiba to dobry wybór bo kolega mi mówi że strasznie Muli.

baciany , mulenie to pewni od śmieci w systemie (tych od producenta jak i tych swoich) , każdy komp będzie zamulać jak będzie śmieci co nie miara.

I tak się zbierałem do kupna że aż zrezygnowałem. Uznałem że lepiej poczekać, może wyjdzie coś lepszego. Poza tym pieniędzy też nie było. A teraz są (900zł).

Co sądzicie o tych urządzeniach:

  1. Gigabyte GSmart MW700

  2. Gigabyte Gsmart MS800

Opłaca się je kupić (oczywiście jeden z nich). Czy może znajdzie się coś lepszego za tę samą cenę .

Jeżeli nie to który bardziej opłacalny. Różnią się w cenie około 100zł ale może nie opłaca się dawać te 100zł więcej na MS800.