Tani routing po domu

Witam potrzebuję tani zestaw do rozsyłania internetu po domu…

Znalazłem oto taki router:

-TP-Link

i do tego mocniejsza antenka żeby w całym domu internet był !

-Antenka 7-9dBi

Czy to będzie działać i współpracować ? Może sprzęt jest niskiej jakości i będą same problemy ?? Proszę o opinie !!

Te Tp-Linki to syf. Pozatym po co ci antenka jak ten router nie ma wifi :lol: , Zainwestuj w jakiegoś Dlinka czy Linksysa

.

Hehe, jeżeli chcesz mieć internet bezprzewodowy potrzebujesz wi-fi w routerze

Do podziału pasma jakiej usługi router ma służyć? Przykładowo, jeśli jest to neostrada i obecnie łączysz się poprzez, często dodawany w zestawie modem Sagem F@ast 800 lub jakikolwiek inny niewyposażony w gniazdo ethernetowe, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia posiadającego już wbudowany modem ADSL. Po drugie, wskazany przez Ciebie model nie oferuje możliwości podziału pasma drogą radiową, np. przez WiFi. Po trzecie zaś, kupno dodatkowej anteny nie wydaje się dobrym pomysłem, zwłaszcza, w sytuacji, gdy sygnał pomiędzy routerem, a komputerem nie ma się odbywać przy zachowaniu bardzo dużych odległości bądź grubych ścian dzielących pomieszczenia. Nie podałeś też kwoty, jaką dysponujesz na zakup takiego urządzenia. Sam niedawno nabyłem Pentagrama 6331-6 z dołączoną antenką o mocy 5 dB i nawet, przy sprzyjających warunkach pogodowych oraz niegrubych ścianach w domu, możliwe jest swobodne (poziom sygnału dostateczny-dobry) korzystanie z Sieci na odległości 40-50m. Warte uwagi są również urządzenia Linksysa, np. model WAG200G-EU, czy - cechujący się rozbudowanymi możliwościami konfiguracyjnymi, wymagający za to pośrednictwa osobnego modemu - WRT54GL.

Nie To radiówka 2Mbit… Z nadajnikiem łączę się przez PPPoE … Mi akurat chodzi o coś taniego… Niestety nie więcej niż 50zł…

A czy Linksys Router RT31P2 będzie dobry ?

Za 50zł to nic nie zrobisz, ten internet musisz raz odebrać i dwa go rozesłać po domu ^^.

Ten router to raczej coś do VOIP, a nie żaden router z Access Pointem.

Ew. byś to rozesłał jednym AP ale wtedy komputer by musiał być włączony aby ten sygnał odbierał i puszczał dalej lub AP by odbierał a puszczał dalej kablami.

Za 50zł nic nie zrobisz, nawet nie istnieje do 50zł Access Point.

A co dopiero mowa o np. dwóch(odbieranie wysyłanie), bo te które mają WISP to raczej kiepsko to działa, musi antena odebrać sygnał i go dalej puścić ^^, nawet tak nie próbowałem robić bo przeważnie u mnie w sieci jak ktoś chciał to wolał wydać pieniądze i mieć solidne, zasięg i non stop internet.

No nie ja sie nie pytam o nic więcej niż router którym będę mógł “rozsyłać” neta technologią WiFi. Który by był tani.

Zdecyduję się na D-Linka di-524.

Ten router w pierwszym poście to pomyłka :wink:

Dziękuję jedynie adam9870 ,