Tania i dobra nagrywarka dvd, a IDE

Mam stary komputer, w którym doskwiera mi jednak brak nagrywarki dvd. W środku niestety spotkać można tylko IDE, więc moje pytanie jest takie: czy lepiej kupić jakiś adapter/przejściówkę IDE/USB-SATA i Pioneer 215D, czy może Pioneer 115D? Może inne modele brać pod uwagę? Myślałem też, że w przyszłości przydałoby się czasami może podłączyć dysk z interfejsem sata, stąd mój pomysł o jakimś adapterze.

Lepiej kupić nagrywarkę/dysk na SATA bo wtedy jest lepszy przepływ w obudowie i w przyszłości można dać do nowego kompa.

Może być kontroler SATA na PCI lub przejściówka IDE/SATA.

A jakiś przykład (ceneo?) dobrego kontrolera SATA na PCI? Bo przejściówką IDE-SATA nie będzie mi się chciało bawić raczej (odłączanie dvd, aby podłączyć dysk). Jak z prędkością nagrywania, przepustowością itp. przy rozwiązaniu z kontrolerem w porównaniu do nagrywarki pod IDE?

http://allegro.pl/item364380294_kontrol … _kon3.html

Czyli widzę, że producent strasznie się tak nie liczy. :slight_smile:

A jak z transferami? Zauważyłbym różnicę?

Podłączę się pod temat, bo też zamierzam na dniach kupić sobie nagrywarkę dvd, poczytałem trochę o tej nagrywarce pioneera i może to być całkiem dobry sprzęt. A co powiecie jeszcze o takiej:

http://allegro.pl/item372155191_nagrywa … t_fvt.html

A jaką mu dajesz gwarancję, że jak podłączy cokolwiek przez ten kontroler to bez sterów będzie wszystko działać ??

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 16:57 został dopisany post przez maniekz

Niech oni się lepiej tym zajmują:

Lodówki

Klimatyzacja

Odkurzacze

Pralki

Kuchenki mikrofalowe

Zmywarki

A napędy optyczne sobie darują bo im to coś nie wychodzi.

ja bym się nie bawił w żadne przejściówki/adaptery

lepiej brać Pioneer 115D lub 112D (ponoć nagrywa lepiej od 115)

@maniekz

A Ty jak uważasz, lepiej kontroler i 215, czy po prostu 115?

Trudno powiedzieć, zależy czy planujesz szybko zmodernizować kompa czy jechać jeszcze trochę na starym. Jak to drugie to ja bym brał Pionka 115D. Powiem tak, jak sobie sterowniki na USB zrzucisz to ok, ale jak już będziesz formatował przykładowo kompa to jak skorzystasz z Pionka jak kontroler sterów nie będzie miał ?? O ile to będzie jedyny napęd w budzie. Lepiej by było przejściówkę na Sata kupić niż kontroler i 215D ale z drugiej strony jaką będziesz miał różnicę korzystając z napędu Sata czy IDE ??