Tania karta graficzna do użytku domowego (Internet/praca)

Witam,

z racji uszkodzenia obecnej karty graficznej GeForce 6600 zmuszony jestem wymienić ją na nową.

Wykorzystanie:

  • [*:20q28qtg]Internet[*:20q28qtg]Filmy (płynne odtwarzanie 720p we Flashu byłoby miłe)

nVidia 8400 GS od Gigabyte

Idealna dla Ciebie, cicha (chłodzenie pasywne). Tylko w wymagające gry nie pograsz. I TANIA.

Gry nie są absolutnie żadnym kryterium, bo w nie nie gram. Co najwyżej dosłownie raz na miesiąc jakiś WolfET czy Quake1 gdzie na detalach mi nie zależy.

Co do chłodzenia. Głośność nie jest wielkim problemem - wentylator na CPU wydaje mi się jest na tyle głośny, że zagłuszy ewentualny wentylator karty. :wink: Jednak komputer potrafi być włączonym dniami, a czasami nawet tygodniami bez przerwy - czy taki typ chłodzenia aby na pewno będzie się spisywać?

Jeśli koniecznie od nVidii (Radeony HD mniej proca obciążają i obraz zwykle jest lepiej przerobiony), pobór max 10W, w idle ok 4W, tylko nie podpinaj jej do d-suba na tym kablu, bo taki kabel może ściągać zakłócenia, jak monitor ma tylko d-sub to użyj adaptera dvi na d-sub.

http://allegro.pl/pcie-gigabyte-geforce … 87591.html

Pasywne karty się sprawdzają jak masz bardzo dobrą wentylacje obudowy, inaczej karty w stresie mają 70 st w górę, a jaki sens ma karta pasywna jak w miejsce wentylatora na karcie kręci kilka innych to nie wiem.

Niestety moja współpraca z Radeonami na systemach innych niż Windows - a nie jest to mój faworyt - nie była zbyt miła stąd też wymóg nVidii.

Zaproponowana karta wydaje się w pełni spełniać moje oczekiwania - wstrzymam się jeszcze kilka dni, być może pojawią się inne propozycje.

Wielkie podziękowanie dla sunbeam96 oraz Tobi z mojej strony. :wink:

Posiadalem Powercolor HD3450 w pasywie i mialem maksymalnie 50 stopni w starym kompie i nie mialem problemow ze sterownikami ani pod Windowsem ani pod Linuksem.

Seria HD ma dobre sterowniki pod Windowsa i linuksa, obok Win7 mam zainstalowanego Minta 10 Julia x64 i problemów jak na razie nie widzę. Inne propozycje 8600GT używany, GT240 ma d-sub normalnie na pcb i szynę pamięci 128 bit.

http://allegro.pl/gainward-gt240-512mb- … 76469.html

Rzeczywiście widzę, że sytuacja ze sterownikami się poprawiła u tego producenta.

Chłodzenie pasywne nie wydaje mi się dobrym pomysłem - komputer jest dosyć mocno “obudowany” co zapewne znacząco zmniejsza przepływ powietrza, a cichość wynikająca z takiego typu chłodzenia jest bez znaczenia - jak już wspomniałem wentylator procesora jest dosyć głośny.

GT240 jest oczywiście ciekawsze niż model GT210, ale to w moim przypadku jedynie kupowanie sprzętu, którego się nigdy nie wykorzysta. Z ceną chciałbym się ograniczyć do około 150 zł.

Używany sprzęt nie interesuje mnie. :wink:

no to 8400GS, HD3450, HD4350, HD5450