Tania pamięć RAM

Cześć !!

Ostatnio mocno staniała pamięć RAM i w związku z tym mam pytanie. Czy warto kupować teraz pamięć jak jest w dobrej cenie, czy może jeszcze stanieje lub cena pójdzie w góre ? Ponieważ mam zamiar niedługo zmieniać sprzęt z pamięciami DDRII(chodzi mi o GoodRam). Piście swoje opinie

Kluczem są jej timingi,może byc dużo pamięci,ale może byc wolna i będzie ograniczała wydajnośc kompa

Sprawdz w programie jakie masz CL na pamięci,RAS,CAS itd.

np. 2.5-3-3-8 DDR2 mają 4-4-4-12 ale wykonują ponad 2 razy więcej cykli,właśnie na timingi trzeba patrzec,bo widziałem moduły z CL 5,zobacz w paru programach diagnostycznych timingi obecnie posiadanej pamięci i dobieraj inne moduły wedłóg nich,nowe płyty obsługują DDR 2,więc jeśli masz zwykłe DDR,w przyszłości będziesz musiał je sprzedac

hmmm ja tesh teraz kupuje pamiec good ram 2x 1024 667 mhz podobno sa bardzo dobre :):slight_smile:

667 MHz to masz DDR 2,bo zwykłe DDR 400 chodzą na zegarze 200 Mhz

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&sc … 667Goodram

GoodRam ostatnio staniał, czy te pamieci mogą drastycznie zdrożeć?bo jeśli tak to ja bym je kupił teraz, a raczej już bardziej nie potanieją. Będę niedługo kupował nową płyte gł, procesor, i ram dlatego się pytam.

Wątpie żeby mocno zdrożały staniały przez okres pół roku :wink:

Pamięci najlepiej kupować w okresie luty-marzec. Wtedy mają najniższe ceny.