Tania pamięć RAM

(Pawel0303) #1

Cześć !!

Ostatnio mocno staniała pamięć RAM i w związku z tym mam pytanie. Czy warto kupować teraz pamięć jak jest w dobrej cenie, czy może jeszcze stanieje lub cena pójdzie w góre ? Ponieważ mam zamiar niedługo zmieniać sprzęt z pamięciami DDRII(chodzi mi o GoodRam). Piście swoje opinie

(Johny) #2

Kluczem są jej timingi,może byc dużo pamięci,ale może byc wolna i będzie ograniczała wydajnośc kompa

Sprawdz w programie jakie masz CL na pamięci,RAS,CAS itd.

np. 2.5-3-3-8 DDR2 mają 4-4-4-12 ale wykonują ponad 2 razy więcej cykli,właśnie na timingi trzeba patrzec,bo widziałem moduły z CL 5,zobacz w paru programach diagnostycznych timingi obecnie posiadanej pamięci i dobieraj inne moduły wedłóg nich,nowe płyty obsługują DDR 2,więc jeśli masz zwykłe DDR,w przyszłości będziesz musiał je sprzedac

(Lukasz2517) #3

hmmm ja tesh teraz kupuje pamiec good ram 2x 1024 667 mhz podobno sa bardzo dobre :):slight_smile:

(Johny) #4

667 MHz to masz DDR 2,bo zwykłe DDR 400 chodzą na zegarze 200 Mhz

(Pawel0303) #5

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&sc ... 667Goodram

GoodRam ostatnio staniał, czy te pamieci mogą drastycznie zdrożeć?bo jeśli tak to ja bym je kupił teraz, a raczej już bardziej nie potanieją. Będę niedługo kupował nową płyte gł, procesor, i ram dlatego się pytam.

(Błażej) #6

Wątpie żeby mocno zdrożały staniały przez okres pół roku :wink:

(Krzysztofnawrot) #7

Pamięci najlepiej kupować w okresie luty-marzec. Wtedy mają najniższe ceny.