Tania, wydajna i mało prodorzerna karta grafiki

Radki właśnie mniej “produ” jedzą (co to jest prod?) Tak w ogóle ten post to chyba żart, nie?

Zaryzykowałem i kupiłem radeona 2600xt gddr3 256/128 :smiley: (ciekawe czy dojdzie w tym tygodniu dzięki poczcie polskiej :stuck_out_tongue: )

Znalazłem coś takiego —> http://www.gph.benchmark.pl/ i według tej strony ta karta ciągnie max 45W, czyli mój zasilacz spokojnie sobie z nią poradzi :razz: , wydajność w porównaniu do mojej integry jest kolosalna więc mam nadzieje, że jakieś fajne gierki mi będą śmigać i ładnie wyglądać.

A ja wybrałbym tę kartę http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-721

Wydajniejsza to ona raczej nie jest…

Niby wydajniejsza, lecz jest droższa i ma większy pobór energii. Widzę że też masz tą karte, możesz napisać jakie sterowniki są do niej najlepsze, aby potem zamieszania nie było :wink:

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 14:38 został dopisany post przez D@widoS

Jest, jest 8) zajrzyj, na tą strone co podałem.

Ja tam proponuję najnowsze.

Z 2600XT wadliwe były pierwsze (wina biosu), i ostatnio Pality padają masowo, na innych producentów jak narazie nikt nie nażeka.

X1950 Pro nie jest wydajniejsza, chłodzenie głośne, i pobór do 65W.

A co powiesz na wyniki w 3dmarkach ? Teoretycznie ma lepsze osiągi (większa ilość pkt i prawie dwa razy większa przepustowość pamięci)

Dla mnie 3d marki są dobre tylko do sprawdzania stabilności. Teoretycznie to lepszy od 2600XT jest X850 XT, ale włącz gry i będzie widać co lepsze.

HD 2600XT ma większą przewagę w nowszych tytułach. W starszych może być szybszy x1950.

No właśnie w nie tak znowu starszych tytułach x1950pro bije 8600gt, a nawet gts’a.

Tak czy siak faktycznie nie ma co się źle nastawiać do 2600xt powercolor’a bo tamte wadliwe były chyba pality.

A co do “problemów ze sterownikami” to idź do… a nieważne i tak motłoch woli wieżyć w mity, co mnie to obchodzi że czytanie tak boli…

Jeżeli chłopak ma wątpliwości co do HD 2600XT to niech weźmie tego 1950 pro wydajność powiedzmy że jest na podobnym poziomie ale ja bardziej stawiałbym na 1950 pro w wyższych rozdzielczościach daje sobie lepiej radę przez 256 bitową magistralę

Od dwóch dni mam już 2600XT i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się takiej wydajności. Na przykład BF2 działa płynnie na MAX detalach w rozdziałce 1024x768, PRO STREET wszystko na high, tylko cienie wyłaczone, reszta NFS na max :smiley: CoD 4 na średnich (50-90 FPS).

Jedyne co mnie zmartwiło, to problemy z cieniowaniem (DST). Wiedziałem, że ze sterami jest źle, ale nie że aż tak. Kilka godzin spędziłem przy samych sterach, w końcy zostałem przy Catalyst 8.4.

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

masz tego PowerColor, czy nie występują żadne nagłe restarty komputera? zawieszanie się w trybie 2d jak i przy grach w 3d ? próbowałeś coś z OC ? :slight_smile:

Zwisy i niebieskie okienka :stuck_out_tongue: miałem zaraz na początku gdy zainstalowałem najnowsze stery (poprzednio usunąłem stare), już myślałem, że karta jest padnięta, lecz zacząłem testować inne no i wszystko jest już ok :slight_smile: Świeży system, stery 8.4, nowy dx i wszystko w porządku.

Na dzień dzisiejszy nie planuje OC bo po co, na razie karta w 100% mi wystarcza.